İskenderoğlu, ‘geleceğin teknoloji yıldızıları’nı ziyaret etti

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, geleceğin teknoloji yıldızı adaylarını ziyaret etti. Çanakkale’de “Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi” kapsamında sınava giren öğrencileri ziyaret eden Jülide İskenderoğlu, “İnşallah Çanakkaleli gençlerimiz, gelecekte yerli ve milli teknolojilerimizin gelişiminde söz sahibi olacak” ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı’nın “100 Günlük İcraat Programı” kapsamında yer alan Deneyap  Projesi’ne katılım göstermek isteyen öğrenciler için eş zamanlı olarak 18 ilde sınav yapıldı

İskenderoğlu, Deneyap Projesi’ne katılım göstermek için sınava giren öğrencileri ziyaret etti.

Geleceğin teknoloji yıldızı adaylarını ziyaret eden, İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık ve il yöneticileri, öğrencilere başarılar diledi.

Sınavda başarı sağlayan öğrencilerin Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne kabul edilerek, geleceğin teknoloji yıldızı olma hedefine bir adım daha yaklaşacağını belirten İskenderoğlu şu açıklamalarda bulundu:

“Cumhurbaşkanlığınca başlatılan Deneyap Atölyelerinin ilk etabında Çanakkale’nin de yer alması, yapılan sınava gençlerimizin de büyük ilgi göstermesi bizi mutlu etti. İnşallah Çanakkaleli gençlerimiz, gelecekte yerli ve milli teknolojilerimizin gelişiminde söz sahibi olacak. Hem ilimizden bu sınava katılım gösteren gençlerimizi hem de diğer şehirlerdeki teknoloji yıldızı adaylarımızı tebrik ediyorum. Hepsine başarılar diliyorum.”