OKULLAR AÇILSIN MI?

Bize kalırsa,açılmasın deriz.Şimdi diyeceksiniz ki,siz bu konunun uzmanı mısınız?Değiliz.Amma ve lakin göz var izan var.Akıl var mantık var.O minnacık bebeleri ortaya salarsanız,hangi tedbiri alırsanız alın,durum hiç de iyi olmaz.Olağanüstü bir durum yaşıyoruz.Yalnız biz değiliz üstelik.Bütün Dünya aynı sıkıntıyı yaşıyor.Okullar açılsın diyenlere bir önerimiz var.Okul olduğu bir gün,Sebze Hal’inin yanındaki Özel Okula bir gitsinler.Dağılma saatinde.Anlatmak mümkün değil.Tam tamına 1000,evet bin araç var.Park edecek yer yok.Bütün veliler ortalarda.Çocuğunun elinden tutan, arabasına götürüyor.Bir hengame,almış başını gidiyor..Anlatılmaz bir durum var.İçeride,sınıfta,.kantinde de aynı durum yaşanıyor.Göz göre göre,bu genç dimağları hastalığın ortasına atmayalım.Bunun,Milli Eğitimli olmakla bir alakası yok.Üniversiteleri de açmayınız.Orada da durumlar aynı olacaktır.Çünkü,kural tanımayan aymazlar,hatta terbiyesizler ki bunların çoğu gençler.Üniversitede,kızlara poz olsun diye maske ve mesafe kurallarını hiçe sayarlar.Açmayın.Uzaktan eğitim yapın.Bir şey olmaz.Piyasa canlasın konularına da girmeyiniz.Turizm canlansın dediniz,halimizi görüyorsunuz.Paradan,kazançtan daha önemlisi insan sağlığıdır.Lütfen,yüz yüze eğitimi asla ve kat’a düşünmeyiniz,.

KAHKAHA
Büyük şirketlerden birinin patronu, bilgisayar sistemleriyle ilgili önemli bir arızanın acilen giderilmesi için, bilgisayar mühendislerinden birinin evine telefon etmiş: – Alo!.. Karşı taraftan fısıldayan bir çocuk sesi duyulmuş: – Alo. Patron sormuş: – Baban evde mi? – Evet. – Onunla konuşabilir miyim? – Hayır. – Peki, annen evde mi? – Evet. – Peki, onunla konuşabilir miyim? – Hayır. – Orada başka kimse var mı? – Evet, bir polis memuru var. Mühendislerinden birinin evinde polisin ne işi olduğuna anlam veremeyen patron yine sormuş: – Memur beyle konuşabilir miyim? – Hayır, şu anda meşgul.
– Neyle meşgul? – Annem, babam ve itfaiyeci amcalarla konuşuyor.
Meraklanan ve endişelenen patron, telefondan gittikçe artan bir gürültü duyunca sormuş: – Bu ses de ne? – Helikopter. – Neler oluyor orada? – Arama ve kurtarma timi geldi. Patron endişeli ve neler olduğunu bilememenin kızgınlığı içinde, fısıldayarak konuşan çocuğa bağırarak sormuş: – İyi de neyi arıyorlar? Küçük çocuk kıs kıs gülerek cevap vermiş: – Beni arıyorlar!..****Delinin biri, akıl hastanesinden taburcu olacakmış. Başhekimin başkanlığında doktorlardan oluşan bir heyet, taburcu olacak deliye tekrar muayene edip, sorular sormaya başlamış: – Ellerin nerede? Deli ellerini göstermiş. – Bacakların nerede? Deli bacaklarını göstermiş. – Burnun nerede? Deli burnunu göstermiş. Başhekim doktorlara emir vermiş: – Bırakın bunu, salıverin gitsin!.. Başhekim çıktıktan sonra, deli öbür doktorlara işaret parmağı ile göbeğini göstererek şöyle demiş: – Bende bu kafa varken, elbette salıverirsiniz!..

Sağlıcakla kalınız.