Kazananların ödülü, Çanakkale gezisi

 “Asımın Nesli Ecdadının Peşinde” projesi ile “Benim Kahramanım Babam” masal yarışması kazananlarının belirlenmesi için kurul toplantısı düzenlendi. Kocasinan Belediyesi proje kapsamında kazanan öğrencileri Çanakkale gezisine götürecek.

“Asımın Nesli Ecdadının Peşinde” ve “Benim Kahramanım Babam” masal yarışmasının kazanan isimlerini belirlemek için Kocasinan Belediyesi tarafından kurul toplantısı yapıldı. Kurul toplantısıyla belirlenen kazanan öğrencilerin isim listesi 17 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak.

Çanakkale ruhunu aşılamak ve milli değerleri pekiştirmek için Kocasinan Belediyesi tarafından yapılan projede öğrencilere “Bir Destandır Çanakkale” isimli kitap verildi. Verilen kitabın özetini çıkartan öğrencilerin Çanakkale gezisine gideceği söylenmişti. Geziye gidecek öğrencilerin belirlenmesi için düzenlenen kurulda, Çanakkale gezisinin pandemi sürecinin bitmesi halinde gerçekleşeceği belirlendi.

“Benim Kahramanım Babam” masal yarışması ilk ve ortaokul öğrencileri için Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenmişti. Masal yarışmasının kazanan isimlerini belirlemek için toplanan kurul, kazanan öğrencilere bisiklet, scooter ve kitap hediye edecek.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar gelenek haline getirdikleri projeler hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Hayatım boyunca gençliğin değerine, gençlerin önemine inandım. Göreve geldiğim günden itibaren de geleceğimiz olan gençlerimize hep pozitif ayrımcılık yapan çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çerçevede altını çizmek istediğim husus; tarih bilinci için yaptığımız çalışmalardır. Bilhassa Çanakkale Zaferi’nin ruhunu gençlere olabildiğince yoğun anlatmak ve aktarmak için çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi Çanakkale’de verilen mücadele, bu toprakların bizlere vatan olarak bırakılmasında en önemli dönüm noktalarından biridir. Bizler de gençlerimizi ve çocuklarımızı zaman zaman Çanakkale’ye götürüyor, milli bilince katkı sunuyoruz. Gençlerimiz pandemi dönemi sonrası onları götüreceğimiz Çanakkale gezisinde özetini çıkardıkları kitabın anlamını, Çanakkale ruhunun önemini çok daha iyi idrak edeceklerdir.”