Çanakkale gazilerinin mezarlarını ziyaret ettiler

Kayseri 1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Çanakkale gazilerinin mezarlarına ziyaret düzenledi.

Kayseri 1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Çanakkale gazilerinin mezarlarını ziyaret düzenledi. Dernek üyeleri Asri Mezarlık’ta bir araya gelerek, Çanakkale gazilerinin mezarını ziyaret etti. Ziyaret esnasında, Kur’an-ı Kerim okuyup dua edildi ve temizlik yapıldı.

Dernek başkanı Rıza Yağar, gazetecilere bir açıklama yaparak; “bu vatan için canını ortaya koyan gazileri anmak için bir araya geldik” dedi. Yağar, Pandemi nedeniyle erteledikleri ziyareti gecikmeli de olsa gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Ayrıca, “Dernek olarak her yıl olduğu gibi 18 Mart’ta Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümünde şehitlik ziyaretini yapıyorduk. Bu sene pandemiden dolayı bu ziyaretimizi ertelemek zorunda kaldık. Müsaitlik durumuna göre bugüne erteledik. Bu kahramanlarımızın unutulmadıklarını anlatmak için ziyaret edip ruhlarına bir fatiha okumak istedik. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla bu ziyaretimizi yaptık. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ayrıca, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kayseri Gençlik Merkezi gönüllüleri de böyle bir etkinlikte yer almaktan gurur duyduklarını söyledi.

Haber Merkezi