Aile kararı alkışladı

Bundan tam bir yıl önce, Bozcaada’da, sabaha karşı saat 03.30 sularında Ramazan Öksüz dövülerek katledilmişti. Aradan geçen bir yıl sonra Bozcaada Davası’nın ilk duruşması geçtiğimiz gün görüldü. Mahkemede alınan karar koridorlarda alkışlandı.

Geçtiğimiz sene, 29 Haziran’ı 30 Haziran’a bağlayan gece saat 03.30 sularında, Bianca isimli bir mekanda tartışma çıkmıştı. Mekanın kapanmasına dakikalar kala çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüşmüş ve olay neticesinde bir genç hayatını kaybetmişti. Mekan içerisinde başlayıp, sokakta devam eden kavgada, çok sayıda kişiden darbe alarak yere düşen Ramazan Öksüz, canice dövülerek, katledilmiş ve Bozcaada ayağa kalkmıştı.

Aradan tam 1 yıl geçti ve Bozcaada Davası’nın ilk duruşması geçtiğimiz gün gerçekleşti. Duruşmaya, Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz ve Ramazan Öksüz’ün ailesi, yakınları ve sevenleri de katıldı. Duruşmada iki önemli karar alındı.

Tutuklu bulunan üç kişiden biri olan Ö.G, duruşmada alınan karar kapsamında tahliye edildi. Öte yandan tutukluluğu bulunmayan Bianca isimli mekanın sahibi B.O.B ise tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, tutuklama kararı Ramazan Öksüz ve ailesi tarafından memnuniyetle karşılanırken, adliye koridorlarında alkış sesleri duyulduğu belirtildi.

Tunahan Ünsal