“Yeni desteklere ihtiyaç var”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ağustos ayı meclis toplantısı, dün saat 16.00’da Vali İlhami Aktaş’ın da katılımları ile gerçekleşti. Genç girişimcilerin de katıldıkları meclis toplantısı sosyal mesafe kuralları da gözetilerek son zamanların en yoğun katılımı ile yapıldı. Mecliste konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “ Yeni destek paketlerine ihtiyaç var. Borç yükünün hafifletilmesi taleplerimizin takipçisiyiz” derken, Vali İlhami Aktaş, yapmış olduğu konuşmasında, “Üretmemiz lazım. Ticaretin üretimin sahipleri de sizlersiniz. Yanınızda olmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

ÇTSO Ağustos ayı meclis toplantısı, dün saat 16.00’da, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Meclis Başkanı  Osman Okyay başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali İlhami Aktaş’da katıldı.

“Henüz salgının etkilerini geride bıraktık diyemeyiz”
Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkanı Osman Okyay, “Bugünlerde herkesin dövizle yatıp kalktığını söylemek mümkün. Ülkemizin cari açık sorununu çözebilmek sürdürülebilir ekonomi ile olacaktır. Bu tür dalgalanmalarda gerekli tedbirleri alıp sağlam durmak çok önemli. Öte yandan normalleşme adımlarının atıldığı Haziran başından bu yana bir toparlanma ekonomide var. Henüz salgının ekonomimiz üzerindeki etkilerini geride bıraktı diyemeyiz” ifadelerinde bulundu.

 “Her sektör pandemiden bir şekilde etkilendi”
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ise yapmış olduğu konuşmasında, “Her sektör pandemiden bir şekilde etkilendi. Yeni destek paketlerine ihtiyaç var. Borç yükünü hafifletilmesi taleplerimizin takipçisiyiz.  Sayın Valimiz ile kontrollere ve denetimlere katıldık. Gerekli uyarılar yapılıyor, pandemi bitmedi. Bir kişiden çıktığını unutmayalım. Bir kişide kalana kadar da bitmeyecek. Salgında ve her krizde de elimizi taşın altına koymaya hazırız” açıklamasında bulundu.

“Üretmemiz lazım”
Toplantıya davet üzerine katılan Vali İlhami Aktaş ise, “Güzel bir ilde altıyla üstüyle, tarım ve turizmiyle Türkiye’nin en önemli şirketlerini markalaşmış olduğu bir ilde görev yapmanın gururunu yaşıyorum.Üretmemiz lazım. Ticaretin üretimin sahipleri de sizlersiniz. Yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Tunahan Ünsal