“Koronavirüs ile mücadele kararlılıkla sürdürülecek”

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı tarafından, tüm yurtta geniş kapsamlı denetimlerin yapılacağı duyurulmuştu. Dün Çanakkale’de gerçekleşen denetimler bir hayli kapsamlı olurken, Vali İlhami Aktaş başkanlığında kurulan bir heyet, kentte farklı noktalarda denetimlerde bulundular. Vali İlhami Aktaş, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ve Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan’da denetimlere bizzat katıldılar.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il genelinde “Sağlık için, hepimiz için” mottosuyla başlatılan koronavirüs denetimlerine, Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ile ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul üyeleri katıldı

17 Burda AVM ve Troypark AVM‘de bulunan iş yerlerinin koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kurallara uyup uymadığını denetleyen Vali İlhami Aktaş ve denetim heyeti AVM yönetimlerinden alınan tedbirler hakkında bilgiler alarak, rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetler hakkında işletme sahiplerine bilgilendirme yapıldı.

“Mücadele kararlılıkla sürdürülecek”
AVM’lerde esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek iş yerleri içerisindeki sosyal mesafe ve hijyen gibi konulara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Vali İlhami Aktaş, “Koronavirüs ile mücadeleye yönelik denetimlerimiz kararlılıkla sürdürülecektir. İl genelinde aldığımız önlemler, uygulamaya koyduğumuz tüm tedbirler vatandaşlarımızın sağlığını korumak için. Vatandaşlarımızın da maske kullanmaları ve sosyal mesafeyi gözetmeleri oldukça önemli” dedi.

“İşletmelerimizin bilinçlenmelerini sağladık”
Ziyaretle ilgili bilgi veren Başkan Semizoğlu; “Covid-19 sürecinin ülkemizde tespit edilerek tedbirlerin alınmaya başladığı ilk günden itibaren, T.C. Sağlık Bakanlığımız ve Bilimsel Danışma Kurulumuz tarafından yayınlanan tüm rehber ve bilgilendirme faaliyetlerini üyelerimize eş zamanlı olarak tüm iletişim kanallarımızdan duyurduk. İşletmelerimizin salgın sürecinde alması gereken tedbirler konusunda farkındalık yaratarak bilinçlenmelerini sağladık. Gerçekleştirilen ziyaretlerde işletmelerimizin halk sağlığı için gösterdikleri hassasiyet için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Tunahan Ünsal