Barış Kafe’de sona doğru

Çanakkalelilerin biteceği ve açılacağı günü merakla bekledikleri, Yeni Kordon’da bulunan Barış Kafe’de çalışmalar sona yaklaştı. Açık alanda yaklaşık 100 kişilik bir kapasiteye sahip olacak olan alanda, peyzaj düzenlemelerine geçildi.

Esenler Mahallesi’nde açıldığı günden bu yana vatandaşların en çok kullandığı alanlardan olan Özgürlük Parkı, aradan yıllar geçmesine rağmen, popülerliğini ve cennet gibi görüntüsünü korumaya devam ediyor.  Aynı imkanlarla Barbaros Mahallesi sakinleri de böyle bir alandan yararlanmak istediklerini yıllarca dile getirmişlerdi.

Çanakkale Belediyesi tarafından, Yeni Kordon’da, eski Tekel Fabrikası’nın bulunduğu alanda, Barış Kafe, yakın bir tarihte hizmete girecek.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın bu hafta ilk duraklarından birisi Barış Kafe oldu. Eski Tekel Fabrikası’nın bulunduğu alanda yapımı gerçekleşen Barış Kordonu Kafeterya Binası;  yaklaşık 276 metrekarelik kapalı alan, yaklaşık 100 kişilik açık oturma alanı, 145 metrekarelik çocuk oyun alanı ile 110 araçlık otopark alanından oluşuyor.

Başkan Gökhan da peyzaj düzenlemelerinin de gerçekleştirildiği yeni sosyal mekanda teknik ekiple birlikte incelemede bulundu.

Tunahan Ünsal