“Altın, yükselmeye devam edecek!”

Fiyatı günden güne yükselen altına, rağbet de bir o kadar arttı. Ancak altına yatırım yapmak isteyen çok sayıda vatandaş, geçtiğimiz hafta kuyumcuların kapısından eli boş döndü. Zira bu ‘yoğun rağbet’ stoklardaki altını kısa sürede erittiğinden kentte tam anlamıyla ‘altın kıtlığı’ yaşandı.

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay ise GÜNDEM’e yaptığı açıklamada, kentteki altın stoğunun bu hafta itibariyle normale döndüğünü söyledi. Ay, tedarikçilerden kaynaklanan sıkıntının çözüldüğünü ifade ederek “Vatandaşlarımız artık altına yatırım yapmak için çekinmesinler. Öyle ki bu şartlar dahilinde bakarsak, altın yükselmeye devam edecek gibi görünüyor” dedi.

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, fiyatı sürekli artan altınla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ay, onsun hareketliliğinin piyasaları etkilediğini ifade ederel “Uluslararası onsun hareketliliği, TL bazındaki altının Türkiye’deki fiyatını ciddi derecede yukarı çıkarıyor. Bu durum, önümüzdeki süreçte devam edecekmiş gibi görünüyor” dedi.

“ALTIN HER VADEDE KAZANDIRIR”

Ay, altındaki yükselişin ise devam edebileceğini söyleyerek “Kısa vadede inişler çıkışlar olabilir ama orta ve uzun vadede, altın yüksek fiyatlarda görünüyor. Bu şartlar dahilinde altınla ilgili tasarruf yapmayı düşünen vatandaşlarımızın, altının yüksek odluğunu düşünerek girmemezlik yapmamalarını tavsiye ederiz. Altın her vadede kazandırır” ifadelerini kullandı.

“YAŞANAN DURUM GEÇİCİYDİ”

Timur Ay, öte yandan geçtiğimiz hafta Çanakkale’de yaşanan altın sıkıntısına da değindi. O durumun geçici olduğunu ve tedarikçilerden kaynaklandığını belirten Ay, şöyle dedi:

“ŞU AN ALTIN TEDARİKİYLE İLGİLİ BİR SIKINTI YOK”

“Geçtiğimiz hafta Çanakkale’de altınla ilgili bir sıkıntı yaşandı. Altına rağbetin fazla olması sebebiyle kuyumcuların elinde altın kalmadı. Tedarikçilerimiz buraya malı getiremediler. Bu sebeple böyle bir sorun yaşandı. Ama bu hafta itibariyle Çanakkale’de altınla ilgili bir sıkıntı yok. Şu an Çanakkale’deki bütün kuyumcular, vatandaşın ihtiyacını karşılayabilecek durumdalar.”

Esra Çanlı