Açık hava sinema geceleri başladı

İçerisinde bulunduğumuz Koronavirüs (Covid-19) salgınında normalleşme süreci ile birlikte gerekli tedbirler alınarak film gösterimleri düzenlenmeye başlandı. Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen gösterimlerin ilki “Kolonya Cumhuriyeti” filmi ile Özgürlük Parkı’nda gerçekleşti.

Önlemler kapsamında Özgürlük Parkı’nda gösterim için ayrılan alan bariyerler ile çevrilerek giriş ve çıkış kapıları oluşturuldu. Sosyal mesafe kuralları gözetilerek alana yerleştirilen sandalyeler, gösterim öncesinde dezenfekte edildi. Saat 21.00’da başlayan gösterim öncesinde uyarı videoları yayınlanarak tedbirlerin gerekliliğine dikkat çekildi.

Etkinliğe kontrollü bir şekilde katılım gösteren kentli, Özgürlük Parkı’nın eşsiz manzarasında film izlemenin keyfine bir kez daha vardı.

Gösterimler 15 Ağustos Cumartesi günü Amfi Tiyatro’da Yeşilçam klasiği “Sev Kardeşim”, 22 Ağustos Cumartesi günü Özgürlük Parkı’nda “Aykut Enişte”, 29 Ağustos Cumartesi günü Amfi Tiyatro’da bir başka klasik “Bizim Aile” filmleri ile devam edecek.

Haber Merkezi