Voleybol heyecanı için Geri sayım başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından, 2020-2021 yılı voleybol sezonu lig fikstürleri yayınlandı. Yayınlanan fikstürlerde Çanakkale, 3 kulüple önümüzdeki sezon liglerde yer alacak. Çanakkale temsilcileri Sultanlar Ligi, 1. Lig ve 2. Lig’de adlarından söz ettirecek olurlarken, Merkez, Çan ve Bayramiç temsilcileri heyecanı tüm ile yayacaklar.

Çanakkale Belediyespor, geçtiğimiz yıllarda Sultanlar Ligi’nde mücadele etmiş ve Çanakkale’de bambaşka bir heyecan yaşanmıştı. Çanakkaleliler, özellikle Vakıfbank, Eczacıbaşı gibi dev kulüplerin Çanakkale’ye gelişleri ile ilgilenmişler ve maçlarda tribünleri doldurmuşlardı.

2019-2020 sezonunda, Sultanlar Ligi’ne çıkmak için mücadele veren iki ekipten birisi zafere ulaşmış. Play-off müsabakaları sonucunda eski adıyla Kale 1957, yeni adıyla Çan Gençlik KaleSpor, adını Sultanlar Ligi’ne yazdırmıştı.

Kale 1957, yeni adıyla Çan Gençlik Kale Spor, önümüzdeki sezon Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek. 12 Eylül’de birinci devresi başlayacak olan ligde, Çanakkale birbirinden değerli kulüpleri şehirde ağırlayacak. Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe, Galatasaray gibi kulüplerin yolu önümüzdeki sezon Çanakkale’den geçecek olurken, voleybol severler, Çanakkale Belediyespor’dan sonra Sultanlar Ligi hasretine son verecekler.

Sultanlar Ligi’nin bir alt ligi olan Voleybol Kadınlar 1.Ligi’nde ise Çanakkale Belediyespor sezon boyunca ter dökecek. Geçtiğimiz sene play-off mücadelelerinde, Sultanlar Ligi’ni kıl payı kaçıran Boğazın Sultanları, bu sezon 1.Lig’de şüphesiz, Sultanlar Ligi’ne gidebilmek için mücadele edecekler. Voleybol Kadınlar 1. Ligi ise 11 Ekim’de ilk müsabakaların oynanması ile start alacak.

Öte yandan Voleybol Kadınlar 2.Ligi’nde, yine bir başka ilçe takımı olan Yeşil Bayramiç yer alıyor. İkinci ligde mücadele edecek olan Yeşil Bayramiç için ise sezon 11 Ekim’de başlayacak.

Çanakkale üç kulübü ile önümüzdeki sezon Kadınlar Voleybol Ligleri’nde temsil edilecek…

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, önümüzdeki sezon liglerde ter dökecek olan kulüplere başarılar diledi.

Tunahan Ünsal