Tespitler

Geçtiğimiz günlerde beyin ile ilgili bir belgesel izledim bu belgesel daha çok hafıza üzerine yoğunlaşmıştı. Hafızamıza bir şeyleri nasıl kaydettiğimiz, kaydettiklerimizi nasıl unuttuğumuz gibi konuları güzelce anlatıyordu. Belgeselde bahsedildiğine göre beynimiz bir şeyleri hatırlamak istediği zaman onu daha önceden bildiğimiz bazı anılarla ya da bilgilerle bağdaştırırmış. Böylelikle ihtiyacımız olduğunda o bilgileri tekrar hatırlayabilirmişiz. Bu bilgiyi bu gün test etme şansım oldu.
Bir arkadaşım var bu arkadaşımla tanıştığımda kız arkadaşı da yanındaydı. Arkadaşımla buluştuğum zamanların çoğunda kız arkadaşı da yanında oluyordu. Gel zaman git zaman ayrıldılar. Geçenlerde arkadaşımın eski kız arkadaşını gördüm. Selamlaştık falan. Sonra ofise geldiğimde “yahu bizim çocuk napıyor acaba” diye düşündüm.

Sonuç: Bazı insanları kafanıza sevgilileri ile kazıyorsunuz.

Güzelliğinle hakkımı gasp edemezsin!
Resmen benim sıramdı ama işi olduğu bahanesiyle sıram güzel kadına verildi. Aslında kadının böyle bir talebi yoktu işgüzar çalışan hanım efendinin acelesi var diye atladı. Kadın “yok yok sorun değil. gerek kalmadı” dedi. Burdan anladığım kadarıyla acele etmesi gereken meseleden zaten ümidini kesmiş. Sonra işgüzar çalışan tekrar devreye girdi “Olur mu canım öyle şey. Lütfen siz gelin.” Sonra kadın “Ayy çok teşekkür ederim” dedi ve işgüzar çalışanla beraber hakkımı gasp etti.

Sonuç: Dış görünüş, güzellik, çekicilik işinizi çoğu zaman kolaylaştırıyor. Genetik avantajla doğduysanız bunun kıymetini bilin. Sigara falan içmeyin.

Yasaklı köpek türleri
Dünyanın birçok ülkesinde saldırgan köpek türleri yasaklı. Peki nedir bu saldırgan tür? Öncelikle bir köpek türünden dolayı saldırgan olamaz bunu bi bilelim. Lütfen. Rica Ediyorum. Gelin görün ki bir köpek türünden dolayı daha agresif, toleransı daha düşük olabilir. Bu da bir gerçek.

Uyusam ve 30 sene sonra uyansam
Nasıl istiyorum şöyle bir teknolojiyi. Uyusam böyle 30 sene ama yaşlanmasam. Sonra uyansam. Uyandığımda bütün sorunlar çözülmüş olsa dünyada. Hazıra konsam. Ne hoş olur.

Uyusam ve 30 sene geriye gitsem
Diğeri kadar olmasa da bu teknolojiyi de istiyorum. Uyusam ve 30 sene önceye uyansam. Yani 1991 yılına. Harika olur. 90 lar fena bir teklif değil. Kabul ederim.