Çanakkale protokolünden Anafartalar Zaferi mesajları…

Çanakkale protokolünün önde gelen isimleri, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 105. Yıldönümü dolayısıyla mesajlar yayınladı.

Çanakkale protokolünün önde gelen isimleri, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 105. Yıldönümü dolayısıyla mesajlar yayınladı. İşte onlardan  bazıları:

Ak Parti Grup BaşkanVekili Bülen Turan: “Destan/destanlara namzet zaferler görmek isteyenin yönü; Anadolu’ya bakar, Çanakkale’ye bakar. Tarihin son büyük süngü savaşı Anafartalar Zaferi’mizin 105. Yılında, Gazi M. Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi, gazilerimi saygıyla yâd ediyoruz.”

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu: “Büyük bir cesaret, kararlılık ve azimle kazanılan Anafartalar Zaferi’mizin 105. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Muharrem Erkek: “Çanakkale’nin karadan da geçilemeyeceğinin ve savaş sonucunda başlayacak bir dostluğun doğuşuna işaret etmektedir. Başta Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’de can veren şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Anafartalar Zaferi kutlu olsun.”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan: “30 Ağustos Zaferini müjdeleyen işaret fişeğidir Anafartalar Zaferi. 23 Nisan’ın,19 Mayıs’ın, 30 Ağustos’un kısacası kurtuluşun mihenk taşıdır. Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımız için kanının son damlasına kadar mücadele etmiş tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “İnanç, azim ve vatan sevgisi ile bu güzel toprakları bize emanet eden, bu destanın önderleri olan başta Mustafa Kemal Atatürk ile vatan için hiç düşünmeden canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 10 Ağustos Anafartalar Zaferini kutluyorum.”

Esra Çanlı