“İki kültür rotası karıştırılmamalıdır”

ÇATKAV Yönetim Kurulu tarafından, geçtiğimiz gün bir basın açıklaması yapıldı. Troas Kültür Rotaları ve Troya Kültür Rotası’nın karıştırıldığının altı çizilirken, iki rota arasında herhangi bir ilişki yoktur denildi.

 ÇATKAV, Çanakkale’de var olan iki kültür rotasının karıştırılmaması için bir bilgilendirici basın açıklamasında bulundu.

ÇATKAV Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasında, “Son günlerde kentimiz gündemini meşgul eden, Çanakkale Valiliği himayesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteğiyle hayata geçirilmeye çalışılan “Troas Kültür Rotaları” projesi ile, Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı (ÇATKAV) tarafından 2018 yılında çalışmalarına başlanan ve Şubat 2019 itibariyle tamamlanan “Troya Kültür Rotası” projesi arasında herhangi bir ilişki yoktur.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığıyla yürütülen “Gelecek Turizmde” kapsamında desteklenen, Çanakkale Valiliği ortaklığında, ÇATKAV tarafından hayata geçirilen, 120 km uzunluğunda ve 7 etaptan oluşan, Troya ve Assos’u birbirine bağlayan “Troya Kültür Rotası” projesi, hizmete girdiği tarihten bu yana yürüyüş ve doğa tutkunu turistleri misafir etmeye ve Çanakkale turizmine katkı vermeye devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

 Haber Merkezi