“Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına Projesi ertelensin”

CHP Çanakkale İl Başkanlığı Gaziantep’in hayata geçirdiği “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesinin ertelenmesi talebi ile basın açıklamasında bulundu.

CHP Çanakkale İl Başkanlığı yaptığı açıklamada, son zamanlarda Gaziantep’teki vaka sayılarının hızla artması dolayısıyla bu projenin şu an için uygulanmasının hata olacağını belirtti.

“Çanakkale’mizde her zaman baş tacı olacaklar”
Açıklamada şöyle dendi: “Şahinbey Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu projenin kentimizin tanıtımına ve kentimizin esnaflarının ekonomisine katkısının yadsınamaz olduğunu belirterek “Barışın Kenti” olan Çanakkale’mizde her zaman baş tacı olduklarını ayrıca belirtmek istiyoruz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı olarak projeyi tartışmadığımızı belirterek, sadece yeni bir dünya düzeninin kurulması için çalışmaların başlatıldığı ve her gün ölümlerin yaşandığı acı bir süreç olan pandemi süreci geçene kadar ziyaretlerin ertelenmesini istiyoruz.”

Başkanlık, yayınladığı basın açıklamasında projenin ertelenmesi talebinin kasti bir talep olmadığını ve bu projenin Çanakkale için yadsınamaz olduğunu da belirtti.

“Makas’ın yaptığı açıklamalar süreci tozpembe gösteriyor”
Açıklamaya şöyle devam edildi: “Maalesef AKP Çanakkale İl Başkanı Sayın Makas’ın bu konu hakkında daha önceden yaptığı anlamsız ve her şeyi tozpembe gösteren açıklamaları yersizdir. Bu tedirginliği dış mihrak olarak tanımlama noktasına gelen açıklamanın ancak yandaş basında ve havuz medyasında karşılığı vardır.”