Ev Taşıma

Geniş zamanlı kiracıyımdır. Eskiden de kiracıydım, muhtemelen, bundan sonra da kiracı olacağım. Kiracı olarak da ölürüm büyük bir ihtimal. Zaten hepimiz kiracıyızdır, kiracıyız.

Şimdi, yani bu aralar, evimi taşımam gerekiyor. Terası olan dubleks evimden 1+1 eve geçiyorum. Küçülmeye gidiyoruz yani. Gitmeliyiz de zaten.

İnsanın marjinalliği sahip olduklarından çok olmadıklarıyla ilgilidir zaten.

Şimdi, yani bu aralar, benim gideceğim çok belli. Giden insan belli eder. Bu nettir. Tartışma götürmez. Ben de belli ediyorum. Mesela odam çok düzensiz bu aralar. Gittik gidiyoruz derken düzenimiz bozuldu. O yüzden biran önce gitmek istiyorum.

Kiralar çok. Aşırı yüksek. Çanakkale son 5 sene içerisinde kira konusunda biraz fazlaca uçtu. Kötü kötü evler yüksek fiyatlara gidiyor. Depozito, emlakçı derken ciddi bir masrafla çıkıyor insan evden. Bence böyle olmamalı. Biraz indirim deyip göz kırpabilmeliyiz topyekün.

Çanakkale’de olacağım yine. Alıştım galiba Çanakkale’ye. Bir çok insan tanıyorum. Şehre hakimim. Öyle siteler var bilirsiniz. Ben de o siteler gibiyim. Güvenlikli, şehre hakim. Her yere yakın ama her yere uzak.