Lapseki’nin yeni kaymakamı göreve başladı

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinden Çanakkale’nin Lapseki Kaymakamlığına atanan Dr. Fatih Çelikkaya göreve başladı. Çelikkaya’nın ilk işi, ilçe ve kaymakamlık çalışmaları hakkında bilgi almak oldu.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinden Lapseki Kaymakamlığına atanan Çelikkaya, geçtiğimiz gün ilçeye gelerek çalışmalarına başladı. Makamına geçen Çelikkaya, burada ilçe ve kaymakamlık çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

FATİH ÇELİKKAYA KİMDİR?
Fatih Çelikkaya, 1982 yılında Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde doğmuş, ilk ve orta öğretimini doğum yeri olan Yıldızeli’nde tamamladıktan sonra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 2003 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra, 2005 yılında Sivas’ta kaymakam adayı olarak kaymakamlık mesleğine girdi. 2012-2016 yılları arasında Almus Kaymakamı olarak görev yaptı. 2016 yılında ise doktorasını Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, İktisat alanında tamamlayarak Doktor unvanını aldı. Çelikkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.

Esra Çanlı