Çanakkale’de 102 bin araç taşındı

4 günlük Kurban Bayramı tatilinde, Çanakkale yoğunluk ve hareket artmıştı. Lapseki-Gelibolu ve Çanakkale-Eceabat hatlarında uzun araç kuyrukları oluşmuş ve oluşan kuyruklarda vatandaşlar saatlerce beklemişlerdi. GESTAŞ tarafından, Kurban Bayramı’nda, taşınan araç sayısı paylaşıldı. Geçen yıla oranla yüzde 10’luk bir artışla, 102 bin 407 araç, bayramda, arabalı feribotlarla taşındı.

4 günlük Kurban Bayramı’nda, Çanakkale’de araç yoğunluğu bir hayli arttı. 4 gün süren tatilde, adalarda, Eceabat-Çanakkale ve Lapseki-Gelibolu hatlarında, uzun araç kuyrukları oluşurken, vatandaşlar saatlerce beklemek durumunda kalmışlardı.

GESTAŞ tarafından, 4 günlük tatil ve arefe günüde dahil, toplam 5 günde taşınan araç sayısı paylaşıldı. Tatilde, bir önceki Kurban Bayramı’na oranla taşınan araç sayısında yüzde 10’luk artış meydana gelirken, Çanakkale genelinde, 102 bin 407 araç geçişi yaşandı.

 “Geçen yıla oranla yüzde 10 artış”
GESTAŞ tarafından yapılan bilgilendirmede, “Geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nda Arefe günü de dahil 5 günde tüm hatlarımızda toplamda 2 bin 38 sefer gerçekleştirilmiştir. Geçen yıl Kurban Bayramı’nda 5 günlük zaman zarfında bu sayı Bin 962 seferdir.

Bayram boyunca saatsiz seferlerle hizmet verdiğimiz hatlarımızda taşınan araç sayısı geçen yıl Kurban Bayramı’na oranla yüzde 10 artarak 102 bin 407 adet olarak gerçekleşmiştir.

“Adalarda toplamda geri dönüşlerle birlikte 17 bin 422 araç taşındı”
Geçen yıl Kurban Bayramı’nda 5 günde taşınan araç sayısı 92 bin 901’dir.

Kurban Bayramı’nda Kabatepe-Gökçeada hattında toplamda 4 bin 720 araçlı geçiş (geri dönüşle birlikte 8 bin 440 adet araçlı geçiş), Geyikli-Bozcaada hattında ise toplamda 4 bin 491 araçlı geçiş (geri dönüşlerle birlikte 8 bin 982 araçlı geçiş) yapılmıştır.

“Geyikli-Bozcaada hattında 40 sefer”
Gökçeada hattında günde ortalama 21, Bozcaada hattında günde ortalama 36 sefer yapılmıştır. Bayramın son gününde Geyikli-Bozcaada hattında yapılan 40 sefer, rekor sayılabilecek düzeyde bir sefer sayısıdır” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi