Misafirperverlikten, Misafirdöverliğe

Bugün, Daria Kyryliuk isimli manken ve arkadaşlarının Çeşme’de, özel bir sahil işletmesinde çalışanlar tarafından dövülmesi hadisesi gündeme düştü.

Görüntüleri izledim ve şok oldum. İşletme çalışanları tekme-tokat dövüyor misafirlerini.

Neresinden tutsam elimde kalıyor şu mesele;

– “Müslüman, elinden ve dilinden kimsenin zarar görmediği, insanların her konuda

kendisinden emin oldukları kimsedir.” diyen İslam Kültürü’ne uymuyor.

-Misafirperverliği ile ün salmış Türk Kültürü’ne uymuyor.

-Yurt’ta Sulh, Cihanda Sulh anlayışı üzerine inşa edilmiş Cumhuriyetimize uymuyor.

NEREDEN ÇIKTI BU İNSANLAR? diye sorası geliyor insanın.

Bu kadar pervasızca hareket edebildiklerine göre birilerine güvendikleri kesin.

Peki kim o birileri?

Particilik yapmak yok. Her partinin içinde vatanını kayıtsız şartsız seven insanlar olduğu gibi kendi çıkarını her şeyin üstünde tutan hain takımı’da bulunur. Bakın bu hain takımlar istisnasız her partinin içinde vardır. Ülke geneline gitmenize bile gerek yok illere, il başkanlıklarına gidin. Partilere çöreklenmiş, yerel dinamiklerle bağı gelişmiş, “tanıdık torpilini sıkça kullanan” fosilleri anlatırlar size orada tek tek.

Bu sahil işletmesi gücünü kimlerden alıyor bir araştırılması lazım bana sorarsanız. İşletme güvenliği adı altında “çeteleşmeye” giden, eğlence hayatını terörize edenler kimlerden güç alıyor, kimlerle para alış-verişine giriyor. Bunları besleyenler Devlet’in gücünü nasıl kendi çıkarlarına kullanabiliyor acilen araştırılmalı.

Mesele tam olarak şudur:
Toplum kutuplaştıkça İLLEGALLİK, ADAM KAYIRMA, BİZDENCİLİK artar. Artar ama devam edemez. Kendi içine çöküverir. Bu süreçte insanların zarar görmemesi için yetkililerin SAMİMİ adımlar atması gereklidir. Devlet içerisinde kendisini DEVLET olarak gören, JAKOBEN rüyalara dalmışların acilen devletten temizlenmesi gerekir. Bu tip insanlar kendi durumları risk altına girdiğinde her türlü hainliği yaparlar bunları gördük. görüyoruz. göreceğiz.