Evde sıkılan çocuklara eğitici destek 

Koronavirüs salgını dolayısıyla evde canları sıkılan çocuklar bilimle ilgilenmeye başladı. Bayramiç Belediyesi’nin “Evde Kal! Bilimle Kal!” sloganıyla hazırladığı deney etkinliğine çocuklar, büyük ilgi gösterdi. Başkan Mert Uygun, “Eğitime desteğimiz devam edecek” diye konuştu.


Bayramiç  Belediyesi’nin haberine göre; “Evde Kal! Bilimle Kal!” sloganıyla evde kullanılabilen malzemelerle deney videoları hazırlanan etkinliğine çocuklar büyük ilgi gösterdi. Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerine uzaktan devam edilen ve bu süreçte evden de çıkmaları kısıtlanan çocuklar için özel bir projeye imza atan Bayramiç Belediyesi, deney videoları hazırladı ve aynı deneyi yapan çocukları sürpriz hediyelerle ödüllendirdi.

Ayfer Göl, Ateş Yılmaz ve Başar Kapucuoğlu’nun sunumuyla hazırlanan örnek deney videolarına karşılık 112 Bayramiçli çocuk kendi deneylerinin videolarını paylaştı. Etkinliğe katılan  çocukların sürpriz hediyeleri belediye çalışanları tarafından verildi.

 

 

Evde Kal Bilimle Kal’ etkinliğinin son sürpriz hediyesini Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Ayşenur Küpeli’ye takdim etti. Etkinliğe katılan tüm çocukları tebrik ettiğini belirten Başkan Uygun, “Etkinliğimize 112 çocuğumuz katıldı ve gösterilen ilgi beni çok mutlu etti. Tüm çocuklarımızın ellerine, emeklerine sağlık. Yapılan deneylerin bilimsel farkındalık yaratması çok güzel. Eğitime desteğimiz devam edecek” diye konuştu.