Bir Takım Durumlar

Dönüşüm
Bir insanla ilişkinizin yepyeni bir boyuta geçtiği bazı durumlar vardır. Bu durumlar bana hep tuhaf gelmiştir.

Örneğin birisiyle tanıştınız ve hobileriniz ile ilgili hoş, seviyeli bir sohbetiniz var. Sonra bir gün dışarıda bir cafede ya da bir barda denk gelip oturup sohbete devam ettiniz. Bir şekilde sohbet uzayıp muhabbetiniz koyulaştıysa. (Özellikle de hoşlantı vs. durumlar oluştuysa) ilişkinizin yeni boyutu açılmıştır.

3-4 gün sonra whatsapp dan size gönderilen “aşkoooooooşş” mesajının bir üstünde “Kafka’nın Dönüşüm eserinin çizimli hali çıkmış. Baksana ne hoş” gönderisini gördüğünüz anda dönüşüm neymiş anlarsınız.

Mucbir Sebepler
Geçenlerde bir arkadaş sohbetinde “onları izleyenleri anlamam mümkün değil” dedi bir arkadaşımız. Devam etmeden önce size Mucbir Sebepler programını anlatmak isterim.

Mucbir Sebepler isimli program Oyuncu Bartu Küçükçağlayan ve Bantmag den bildiğim Melikşah Altuntaş’ın instagram üzerinden yaptıkları bir canlı yayın programı. Bu canlı yayınlarda goy goy yapılıyor ve ara ara yayınlara ünlüler katılıyor falan.

Arkadaşımın iddiasına göre bu programda Nazım Hikmet ile ağızlarını yaya yaya şakalar yapmışlar.

Bartu Küçükçağlayan’ı da, Melikşah’ı da daha önce başka programlarda çok çok izledim. Kendilerinin ağzı genel olarak yayıktır zaten. Nazım Hikmete özel bir yayıklık yaptıkları falan yok.

Nazım Hikmet şiirine laubalilik falan yaptıkları yok. Ayrıca yapsalar ne olacak? Şiirden bir şeyler alıp götürmez endişelenmeye gerek yok.

Ayrıca Bartu Küçükçağlayan Canavar Banavar mahlası ile vokalliğini yaptığı Büyük Ev Ablukada grubunda Güneş Yerinde ile Nazım Hikmet’e selam çakmış bir isim. Gereksiz bir laubaliliğe girmeye çalışacağını düşünmüyorum ki bu isimlerin böyle bir gündeme ihtiyaçları da yok.

Kısacası
Eser Yenenler gerzekliğini saymazsak o programda bir tuhaflık yok. Olduğu sanılan tuhaflıksa eğer programın olayı o istemeyen izlemeyebilir.

Bir ekşi sözlük yazarı bunları izleyeceğinize kitap okuyun, güzel müzikler dinleyin yazmış. Alternatif olarak daha hoş duruyor.

Melikşah Altuntaş mavi tik almış. Bu güzel bi gelişme.

Şarkı Önerisi:
Büyük Ev Ablukada – Güneş Yerinde . Fırtınayt