Fidan dikim alanında incelemelerde bulunuldu

Vali Orhan Tavlı ve Çevre Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, geçtiğimiz gün Kemel Köyü’nde fidan dikim alanında incelemelerde bulundular.

Valiliğin haberine göre; Vali Orhan Tavlı, “Daha yeşil bir Türkiye” için Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonu ile 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında Çanakkale Merkez Kemel Köyü’nde fidanların toprakla buluştuğu fidan dikim alanını Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat ile birlikte yerinde inceledi.

“Daha Yeşil Bir Türkiye İçin” sloganıyla “Geleceğe Nefes” etkinliğinde Kemel Köyü’nde 8 bin kızılçam, 2 bin servi fidanı olmak üzere toplam 10 bin fidan dikimi yapıldığı ayrıca Çanakkale’de 41 farklı noktada 17 bin 725 vatandaşımızın katılımıyla 205 bin fidanı toprakla buluşturulmuştu.

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanları yeniden ağaçlandırmak ve toplumun çevre konusundaki farkındalığını artırmak amaçlanmıştır.