Mevzular – Bölüm Bilmem Kaç

Acil Numaralar Tek Bir Numarada
Biliyorsunuz ambulans için 112, polis için 155 falan aranır. Bir arkadaşımın dediğine göre artık tek bir hat varmış. Onu arıyormuşuz. Onlar gerekli ekibi gönderiyormuş. Diyelim ki; apartmanın 3. katındadaki bir dairede yangın çıktı. 2. Kattaki alkolik bey “ulan en sonunda yaktın bizi” diye elinde şarap şişesiyle 3. kata çıkıp 3. kattaki beyefendinin kafasına şişeyi geçirirse ve o beyin kafası kanarsa. Hem ambulansa, hem itfaiyeye hem de polise ihtiyacınız olur. O yüzden. Tek hat.

Grimes’ın anne olduğunu unutmayalım!
Space X şirketinin CEO su Elon Musk’ı bilirsiniz. Kendisinin geçenlerde Grimes hanımefendiden bebeği oldu. Bebeğin adını X Æ A-12 koymuşlar. 5 sene sonra bildiğimiz dillerin modası geçecek zaten demişler.  Bence haklılar. SBGH A.Ş. köşe-dizimde TALAŞ karakterinden dolayı yargılanan bir insan olarak onları en iyi ben anlarım. Grimes da bir anne unutmayın. Analar ağlamasın.

Feno-menolar
Sosyal medya, fenomen… bu tip kelimelere artık fazlası ile aşinayız. Artık magazin haberlerinde sadece fenomenleri görüyoruz. Keremcem Durmaz var, Selim Ciğerci var, Burak Övünç var, Damla Biliç var… Var da var. Keremcem Durmaz evini mi ne satıyormuş. Selim Ciğerci’ye instagram yayınında hadsiz bir takipçisi cinsel organını göstermiş, Burak Övünç Nur Yerlitaş’ın mezarı başında şov yapmış. Damla Biliç bildiğimiz gibi…. Falanlar filanlar.

Askere Gitmeye Hazır mıyım?
Değilim.