Güncel Konular

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bonoboların Cehennemi
Koronavirüs dolayısı ile turistlerin gitmediği Tayland’da turistlerin verdiği yiyeceklerle beslenen maymunlar -ki ben onlara bonobolar dedim başlıkta- açlıkla burun buruna gelip şehri istila etmişler. Durum şimdilik “film gibi” kıvamında değil ama maymunlar ortalığı ateşe verebilir. Sonuç olarak maymun dediğiniz bir yerde akrabamız. Her türlü pisliği beklerim ben onlardan.

Esnaf Kafası
Koronavirüs’ün muhabbetlerimizde belirleyici olduğu şu günlerde başıma gelen bir muhabbeti anlatmak istiyorum sizlere. Sevdiğim bir dostumla kahvelerimiz yudumlarken. Esnaf olduğu her halinden belli bir abi yanımıza geldi. “Bir şey olmaz yeğeeniiim” dedi. “Biz 5 vakit namaz kılan milletiz temiziz bize bir şey yapamaz kurunu”

Amcacım onun adını KORONA bu BİİİİİİR.

İKİ dikkat et. Yaşın da var. İlk seni götürür valla. Bize bir şey olmaz deme.

Bir işim de olsun be!
Benim işlerim genel olarak tek seferde olmaz. Olamaz. İmkansız. Mesela sipariş veririm. Gelir. Açarım. Kesin bir şeyi eksik çıkar onun. Tişört söylerim büyük gelir. Dar gelir. Geçenlerde bilgisayarımın bazı parçalarını yükseltmek için internetten Hard Disk ve RAM siparişi verdim. Siparişlerim gelir gelmez işe koyuldum. Bilgisayarı sökerken içimde nedenini bildiğim o endişe yeşerdi. KESİN BİR TERSLİK ÇIKACAK.

Çıktı da
50 tane uç olan tornavida setimizin bile yetersiz kaldığı bir bölmeye denk geldik bilgisayarın içinde. Dolayısı ile işi askıya aldık. Bir gün sonra gidip SAAT TAMİRİNDE KULLANILAN tornavida setinden aldım. Eve gittik. Her şeyi hallettik. Bu sefer de çalışmadı. Ev arkadaşım yadırgıyor durumu ama ben alışığım. Denklemin içinde ben varsam bir şeyler ters gidiyor. Kaçıp gidemiyorum kendimden. Lanetli gibiyim.


Bu haber 12/03/2020, Perşembe günü yayınlandı, 337 defa görüntülendi
*