Esenler İftarına Yoğun Katılım

3 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi ve Mahalle Muhtarlıkları tarafından geleneksel hale getirilen Mahalle İftarları’nın ikincisi 06.06.2017 Salı günü Esenler Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Sağlıklı Yaşam Parkı önünde gerçekleştirilen iftar programına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu’nun yanı sıra çok sayıda Esenler Mahallesi sakini katıldı.

Dualar ile başlayan programa katılanlar, ezanın okunması ile iftarlarını açtılar. Yemek duasının okunmasının ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Seneler çabuk geçiyor. Daha geçen sene bir iftarda beraberdik. Allah sağlık verdiği müddetçe iftarlarımızı birlikte yapmaya devam ederiz. Tabi geçen yıl aramızda olup da bu yıl aramızda olamayan hemşerilerimiz vardır. Onlara Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun” dedi.

Konuşmasını sürdüren Başkan Gökhan; “Çok yüce bir dinin mensubuyuz. Dinimiz gerçekten son din olarak Allah’ın bize lütfettiği bir güzellik. İçinde hep güzel nasihatler var. Doğru yolu gösteren nasihatler var. O nasihatlerden bir tanesi, kardeşlik nasihatidir. Müslümanın Müslümanla kardeş olduğu ve birlikte bu dünyada güzel bir şekilde yaşamasını emreder. Bugünkü dünyada maalesef üzülerek ve kahrederek Müslümanların birbirleri ile çatışmasını, birbirleri ile mücadelesini, hatta birbirlerini katletmesine kadar varan bir vahşeti izlemekteyiz. Biz şükretmeliyiz ki, ülkemizde ve bu coğrafyada Allah’a şükür kardeşçe dinimizi yaşıyoruz” dedi.

Başkan Gökhan son olarak; “Bu ülkede birlik ve esenlik içerisinde kardeşçe yaşamanın yolunu arıyoruz. Ara ara sıkıntılarımız oluyor, ama işin özünde ülkemizde ve Çanakkale’mizde kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Allah bu beraberliğimizi bozmasın, hep birlikte, çoluğumuzla çocuğumuzla, sevdiklerimiz ile yaşamayı nasip etsin. Allah, Ramazan Bayramına da hep birlikte, ailemizle, çocuklarımızla, akrabalarımızla, dostlarımızla kavuşmayı nasip etsin. Bu sevinci, yaptığımız ibadeti Allah da kabul etsin. Onun vermiş olduğu hazla da bayramımızı kutlayalım” sözleri ile konuşmasını tamamladı. Esenler Mahallesi iftar programı Başkan Gökhan’ın konuşmasının ardından son bulurken, iftar programı nedeni ile mahalle sakinleri Başkan Gökhan’a teşekkürlerini ilettiler.

Haber Merkezi


Bu haber 2 defa görüntülendi