Öğrencilerden Başkan’a Ziyaret

3 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü temsilcileri ve Çanakkale’deki Yeşil Bayrak alan 5 adet Eko okuldaki öğrenci ve öğretmenler, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Çanakkale’de anaokulu ve ilkokullardan oluşan Eko okul öğrencileri ve öğretmenleri Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete katılan öğrenciler Başkan Gökhan’a tavuk yumurtası, tohum ve dolap süsü hediye ettiler. Sonrasında ziyarete katılan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü temsilcileri, Atatürk anaokulu, İsmail Kaymak İlkokulu, Ali Ağaoğlu anaokulu, Mustafa Kemal İlkokulu ve Cevatpaşa ortaokulundan öğretmen ve öğrenciler, Başkan Gökhan, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar, S. Handan Özyayla ve Özleyiş Çetin’le beraber Çanakkale’deki çevre duyarlılığı ve yapılan projelerle alakalı görüşme gerçekleştirdiler. Eko okullarda öğrenim gören minik öğrenciler Başkan Gökhan’dan, denizlerin ve etrafın temiz tutulması, ağaçların kesilmemesi gibi isteklerde bulundular. Başkan Gökhan buradaki görüşmede yaptığı açıklamada; “Çevre bilinci çocuklarda başlıyor. Bu da aile eğitimi ile mümkün. Çevre duyarlılığı bazı insanların çıkarını zedeliyor. Adam altın çıkaracak. Ağacın kesilmesi, toprağın zehirlenmesi doğalmış gibi geliyor. Sanki o altın onun babasının altını. O altını çıkarmak için tüm insanlara ait olan doğayı tahrip ediyorlar. Ormanlar binlerce yılda oluşuyor. 3 kuruş para kazanmak için insanların sağlığını tehdit ediyorlar” dedi.

“ZEYTİNLİKLERDEN NE İSTİYORSUNUZ?”

“Zeytinliklere kafayı takmış durumdalar. Ne yapacaksınız zeytinlikleri kesip? Maden ve sanayi için keseceklermiş. Her alan bitti zeytinlikler kaldı. Petrol arasalar neyse hadi ülkenin kalkınması için gerekli diyeceğim. Zeytin ürün anlamında çok önemli. Madeni bir kere alırsın. Ama zeytin sürdürülebilir bir ürün…”

Engin Ören


Bu haber 0 defa görüntülendi