“Artık Metal Değişmeli!”

3 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Üzerimizde metal yorgunluğu var’ sözünü haftalık olağan basın toplantısında değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, “Metal yorgunluğunun farkına varılmış olması sevindirici bur durumdur. Ancak metal yorgunluğu demek, artık o metalin kullanılamaz hale gelmesi demektir. Eğer o metal değiştirilmezse, zihniyet değiştirilmezse, zihinlerdeki metal yorgunluğu giderilmezse, sadece kadrolarda yapılan birtakım değişiklikler ile çözülmez” açıklamasını yaptı.

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığı’nda yaptığı ülke ve dünya gündemi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

DÜNYA YENİ BİR FETHE MUHTAÇTIR!

On bir ayın sultanı Ramazan ayının ve İstanbul’un Fethi’nin 564. Yıldönümünün kutlandığı bu manevi günlerin kardeşliğimizi pekiştirip, birliğimizi arttırmasına ve yeniden Fetih şuuru ile şuurlanmamıza vesile olmasını ifade etti.

Bugün dünyanın durumuna bakıldığı zaman yeni bir fethe ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Saçıkara, “Yapılan araştırmalara göre terör olayları son beş yılda üç kat artmış. BM kayıtlarına göre dünyada 193 ülke var. Bu ülkelerin 183’ünde problemler yaşanıyor. Ancak bizi en çok üzen ve ilgilendiren ise İslam ülkelerinin içinde bulunduğu şartlar. En büyük problemler İslam dünyasında yaşanıyor. Suriye nüfusunu çoğunluğu değiştirdi. Irak’ta da yine aynı şekilde insanlar katledildi veya göç etti. Yemen’de, Libya’da ve daha niceleri de bu durumdan farksız. Son yıllarda yaşanan savaşlar ile yerlerinden olup göç eden Müslümanların sayısı dünyadaki 60 ülkenin nüfusundan fazladır. İşte dünyanın ve İslam âleminin durumu budur” açıklamalarında bulundu.

SORUNLAR İLE DERTLENEN YÖNETİCİLER YOK

Dünyanın her yerinde yaşanan kaosların çatışama ve savaşların doğmasına sebebiyet verdiğini ve bu durumdan sadece kaosları çıkartanların fayda gördüğüne değinen Saçıkara, “İslam ülkelerinin elçileri ile iftar yemeği buluştuk. Orada onlara da bunu söyledim. Yaşanan çatışmalara ve savaşlara sebebiyet veren kaosları çıkartanların hedefleri ve çıkarları var. Bunun içinde uğraşıyorlar. Ancak bu krizlere maruz kalan bizdeki yöneticilerin ise bunun son bulması için hiçbir çabaları yok. Bunun ile dertlenmiyorlar. Ne bir araya geliyorlar, nede meselelerini çözmek için çare arıyorlar. Sadece esen rüzgârın karşısında savruluyorlar. O yüzden önce dönüp kendimize bakmalıyız” dedi.

KADROLARI DEĞİŞTİREREK ATAMAZSINIZ

Türkiye’nin referandumdan sonra ile yeni bir döneme girdiğini ve bu yeni döneme uymak için Ak Parti’de hızlı değişikliklere gidildiğini söyledi. Saçıkara, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısında sarf ettiği ‘teşkilatlarda metal yorgunluğu var. Bunun içinde değişikliğe gideceğiz’ sözlerine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Saçıkara, “Metal yorgunluğunun farkına varılmış olması sevindirici bur durumdur. Ancak metal yorgunluğu demek, artık o metalin kullanılamaz hale gelmesi demektir. Eğer o metal değiştirilmezse, zihniyet değiştirilmezse, zihinlerde ki metal yorgunluğu giderilmezse, sadece kadrolarda yapılan birtakım değişiklikler ile çözülmez” diye konuştu.

OHAL, OLAĞAN HALE GELİRSE PROBLEM DOĞAR

OHAL ile ilgili de konuşan Saçıkara, hükümete şu çağrıyı yaptı: “Hükümet 15 Temmuz’da çok ciddi bir problem ile karşı karşıya kaldı. Ancak daha sonra OHAL ile itham ile karşı karşıya kalan birçok insanın kendini savunma hakkını kısmen elinden aldı. Bundan dolayı hükümet OHAL içinde bulunsa bile mağdur edildiğine inanan insanların hak arayışlarını sağlayan mekanizmaları oluşturmalı bunları önünü açmalıdır. OHAL, olağanüstü bir durum var ise tabi ki de uygulanmalıdır. Ancak OHAL, olağan hale gelirse işte orda problem doğar. O zaman ortaya çıkan haksızlıkların önünü kesemezsiniz. Bundan dolayı da çok kısa zamanda hükümet bu yanlışlıkların önlenmesi yönünde adımlar atar.” Haber Merkezi

 


Bu haber 4 defa görüntülendi