Şehidimiz Gelibolu’da Toprağa Verilecek

3 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Düşen helikopterden Çanakkale’ye acı haber

Şırnak’ın Uludere İlçesi’ne bağlı Şenoba Beldesi’nden kalkan helikopterin havalandıktan kısa bir süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak düşmesiyle 13 askerimiz şehit oldu. Şehitler arasında Gelibolulu Binbaşı Koray Onay’da bulunuyor.

31 Mayıs Çarşamba günü havalandıktan kısa bir süre sonra saat 20.55’te düşen askeri helikopterde Şehit olan 13 asker arasında Gelibolulu Binbaşı Koray Onay da bulunuyor. Şehit Binbaşı Koray Onay’ın Gelibolu’daki baba evinde yaşanan babası Sinan Onay ve annesi Nahide Onay’a acı haberi Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı personeli verdi. Kuzey ve Ece isminde iki çocuk babası olan Şehit Binbaşı Koray Onay’ın naaşı bugün Gelibolu Süleyman Paşa Camii’nde kılınacak ikindi namazı sonrası Gelibolu’da toprağa verilecek. Şehidin cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan katılacak.

EŞİNDEN SONRA EŞİNİN KARDEŞİ DE ŞEHİT OLDU

Yine aynı kazada Şehit olan Amasya kütüğüne kayıtlı Şehit Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş’ın, Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı Ayten Kesikbaş’ın Şehit olan eşinin kardeşi olduğu öğrenildi. 8 aylık hamile bir eşi olduğu öğrenilen Şehit Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş’ın cenazesi Amasya’dan kalkacak.

Engin Ören

 


Bu haber 01/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 3 defa görüntülendi
*