Hoşgörü ve Birliğin Ayı; Ramazan

3 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Rahmet ve bereket ayı Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte siyasilerden ve STK’lardan Ramazan mesajları gelmeye başladı.

Ramazan Ayı dolayısı ile bir mesaj yayınlayan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, mesajında, rahmet ve bereket ayı ramazan ayının Tüm Çanakkale ve İslam alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

Yardımlaşma, paylaşma ayı olmasının yanı sıra ibadet ayı olması dolayısıyla ramazan ayının halka, İslam alemine ve tüm insanlığa bolluk ve bereket getirmesini temenni eden Karadağ, şunları kaydetti:

“Ramazan ayı bizlere, günahlardan arınma, hatalarımızın ve yanlışlarımızın affedilmesi için bir fırsat, ebedi aleme hazırlanmak için büyük imkan getirmektedir. Kardeşliğin, paylaşmanın, yardımlaşmanın ve barışmanın kapılarını sonuna kadar açan, Allah’ın rahmetini ve bereketini tüm insanlığa sunan, yapılan tüm duaların ve ibadetlerin kabul edilmesini sağlayan mübarek ramazan ayının başta Çanakkaleli hemşehrilerimiz olmak üzere, yüce Türk Milletine, halkımıza, İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

ÇETİN’DEN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin; “11 ayın sultanı, mübarek Ramazan ayına ulaşmış olmanın huzurunu yaşıyoruz. Ramazan ayı, huzur iklimi ve bereket ayıdır. Bu mübarek ayda bir yandan oruçlarımızı tutup Cenab-ı Allah’a kulluk vazifemizi yerine getirirken, diğer yandan yardıma muhtaç kardeşlerimizin kapılarını çalma ve onları hatırlama fırsatını da yakalamış oluyoruz. Alemlerin Rabbi, kullarının günahlarından arınması için bazı özel zamanlarla çok güzel imkanlar sağlamaktadır.    Burada bizlere düşen en büyük görev, bu büyük nimeti en güzel şekilde değerlendirmek ve Cenab-ı Allahtan bol bol af ve mağfiret dilemektir.  Dargınlıkları bir kenara bırakıp barışmayı, bölünmeyi bir kenara bırakıp bütünleşmeyi, hırsı bir kenara bırakıp muhtaçlara yardımı ve günahları bir kenara bırakıp tövbeyi düşünmemiz gereken bir aydır bu mübarek ay. Kur’an-ı Kerim’in tamamlandığı mübarek Kadir Gecesini de idrak edeceğimiz bu ayın hepimize huzur getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu duygularla birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirecek mübarek ramazan ayının ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor, tutacağımız oruçların ve yapacağımızı ibadetlerin Allah katında kabul olmasını diliyorum.”

KAYA’DAN HOŞGÖRÜ VURGUSU

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, Ramazan Ayı için mesaj yayınladı. On Bir Ayın Sultanı olarak da bilinen Ramazan’ın, Müslümanların özlemle beklediği bir ay olduğu ve Ramazan ayının insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesine büyük katkısı olduğunu belirten Kaya, “Ramazan ayı hoşgörü, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu değerli bir aydır. Af, mağfiret ve bereket ayı olan, ‘Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş’ olarak müjdelenen Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bir Ramazan ayını daha birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Manevi duyguların yoğun bir şekilde yaşandığı on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuştuğumuz şu günlerde, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni de bulunduran Ramazan Ayı’nın şehrimize, ülkemize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi. Haber Merkezi


Bu haber 27/05/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 22 defa görüntülendi
*