HATIRALAR

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

                                   HATIRALAR

Bazen öyle anlar olur ki, hatıralar canlanır. Bir ses, bir müzik, bir resim, bir film. İnsanları yıllar öncesine götürür. 15 Temmuz sürecinden sonra, bizde Televizyon izleme alışkanlığı başladı. Açılım, saçılım denilen teslimiyet sürecinde, bildiğiniz üzere, Ne Mutlu Türküm Diyene, Türkiye Cumhuriyeti ibareleri, Andımız, Türkiye’m şarkısı, Mustafa Yıldızdoğan, PKK ile mücadeleyi gösteren TV dizileri, vatan haini şerefsiz PKK’lıları rahatsız etmemek için AKP hükümeti tarafından yasaklanmıştı. Bu süreçte hendekler kazılmış, ülke gizli bir istilaya uğramıştı. Açılım süreci başladığında, TRT televizyonunda, “Sakarya-Fırat” isimli bir dizi vardı. Türk Askerinin, PKK karşısındaki üstün mücadelesi anlatılıyordu. İhanet sürece yürürlüğe girince, bu dizi yayından kaldırıldı. Sonra ne oldu? 7 Haziran seçimlerinden sonra perçem düştü, kel göründü. PKK ile mücadele tekrar başladı.15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ise, bu tip diziler çoğalmaya başladı. Sırasıyla, Söz, Savaşçı, İsimsizler gibi yapımlar vizyonda. PKK ile mücadeleyi anlatıyor. Bizler de tiryakisi olduk. Mümkün olduğunca izliyoruz.

                                   SAVAŞÇI

Bu dizide, vatan hainleri ile mücadele edenlerden birisi Yüzbaşı Kaan. Kaan Yüzbaşı görevdeyken, evine saldırı oluyor. Ev kurşunlanıyor. İçerde kız kardeşi ile annesi var. Yıllar öncesine gittik. Sene 1977. 12 Eylül öncesi. Terörden, her gün onlarca insan ölüyor. Gakgoşlar diyarı, Türk Milliyetçiliğinin kalesi Elazığ. Bizler dışarıdayız. Evde yalnızca kız kardeşim ile Anam var. Tablo aynı. Evimiz, sabaha karşı Makineli tüfekle taranıyor. Evin içi dışı harap oluyor. Mermiler, anamın, kardeşimi yattığı yatağın içlerine kadar giriyor. Perdeler lime, lime olmuş. Duvarlar delik deşik. Aynı Savaşçı dizisindeki gibi. İnanmış insanların tevekkülü, öldürmeyen Allah öldürmüyor. Yara almadan kurtuluyorlar. O zaman ki, düşman TİKKO, THKP, Komünistler yani. Ülkücü olarak bizi, Türk Milliyetçilerini yıldırmak istiyorlar. Yahu kim korkar hain Kurttan? Demirden korksaydık Trene binmezdik. Evet, sevgili okuyucular. Aynı sahneleri, 40 yıl sonra yeniden yaşadık. Ne yazık ki, bu memlekette hain bitmiyor. Sevindirici olan, bu kadar hainin yetiştiği bir ortamda, Ülkücü hareket de çığ gibi büyüyor. Bu kutsal toprakların teminatı Ülkücüler, Türk Milliyetçileridir. Bize, niye büyümüyorsunuz, iktidar olmuyorsunuz? diye soranlar. Bizler bu ülkenin bekası için varız. Varsın iktidar bizim olmasın. Devlet, Millet vatan var olsun.

Bir tane Türkiye var. Sağcısı, solcusu, yolcusu, mollası. Bir ve birlik olalım. Türkiye’mizi hainlerden temizleyelim. Tırnakla, kanla kazanılan bu kutsal topraklara hain çimlerini bastırmayalım. Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 21/05/2017, Pazar günü yayınlandı, 4 defa görüntülendi
*