19 Mayıs Kutlu Olsun!

3 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

19 Mayıs Kutlu Olsun!

Çanakkale Valisi, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, siyasi başkanlar ve sendikalar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı: “İstiklal bilinci ve 19 Mayıs ruhuyla yetişen gençlerimizin Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacakları inancıyla; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Ak Parti Milletvekili Bülent Turan: “19 Mayıs 1919’da istiklal ve istikbal mücadelesi için yakılan meşale gençlerimizin önderliğinde geleceğimizi aydınlatmaya devam etmektedir. Bugünün gençlerimize armağan edilmesi onlara olan güveni simgelemektedir. 2023 yolunda emin adımlarla ilerleyişimiz gençlerimizin önderliğinde devam etmektedir. Gelecek günlerin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz: “Atamızın doğum günüm dediği 19 Mayıs gününü bizlerde, yok olma sürecinden kurtulup toprak bütünlüğünü sağlayan kurtuluş mücadelemizi kazanan Türk Milleti’nin evlatları olarak Atamızın manevi doğum gününü kutluyoruz.”

CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek: “Cumhuriyetin filizlendiği, devrimlerin planlandığı ve aydınlanma meşalesinin tutuşturulduğu 19 Mayıs, her zaman kutlayacağımız bayramımızdır. Bunu yasaklamaya çalışanlar unutmasın ki Atatürk Bandırma Vapuru’na izinle binmedi, Cumhuriyeti izinle kurmadı. Bu inançla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Tüm yurttaşlarımın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği nice bayramları birlik, beraberlik ve barış içinde kutlamayı temenni ediyorum.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu:  Başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu uğurda büyük mücadele veren ecdadımızı saygıyla ve şükranla anar, aziz milletimizin ve geleceğimizin güvencesi gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutlarım.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar: “Yüce Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ: “Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyorum. Gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.”

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadelerinde sıkça vurguladığı gibi, milletimizden aldığımız güç ve ilhamla 2023 hedeflerimize ilerlerken, en büyük güvencemiz gençlerdir. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş: Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizin ve tüm ulusumuzun “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, 19 Mayıs 1919’da başlayan büyük yolculuğun 98. Yıl dönümünde başta Atatürk olmak üzere, kurtuluş savaşının tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyor, özlem, minnet, şükran ve saygıyla anıyorum.”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan: “Bu duygularla Ulu Önderimiz Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Gençlerimizin ve tüm milletimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Çanakkale Eğitim Bir Sen Yönetim Kurulu: “Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, iyi bir gençliğe sahip olan milletin geleceğinin bayram olacağını düşünüyoruz.”

Çanakkale Eğitim Sen Şube Yönetim Kurulu: “Savaşa karşı barışın sesi olan, emek sömürüsüne, emperyalizme, her türlü ırkçı kışkırtmaya ve şiddete karşı tutum alan, duruş sergileyen tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.”

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya: “Gençlerimizin ve tüm ulusumuzun Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraber çarpıştığı silah arkadaşları başta olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor muhterem gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

EĞİTİM İŞ Çanakkale Şube Yönetim Kurulu: Mustafa Kemal Atatürk, nasıl dönemin padişahının fermanına rağmen 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktıysa; biz de bugün her türlü yasak ve engele rağmen alanlara çıkacak ve bağımsızlığımızın doğum gününü kutlayacağız!”

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 18/05/2017, Perşembe günü yayınlandı, 4 defa görüntülendi
*