Barınak Gönüllüleri Mamaları Paylaştı

3 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Barınak Gönüllüleri Mamaları Paylaştı

Çanakkale Belediyesi Barınak Gönüllüleri, sokak hayvanları için toplandı. Sokak hayvanları için farkındalık yaratmak amacı ile Halk Bahçesi’nde bir araya gelen gönüllüler öğrencilerle mama dağıttı.

Çanakkale Belediyesi Barınak Gönüllüleri, sokak hayvanlarının yaşamına dikkat çekmek ve sokak hayvanları için farkındalık yaratmak amacı ile Perşembe günü Halk Bahçesi’nde ÇOMÜ öğrencileriyle birlikte etkinlik düzenledi. Barınak Gönüllüleri vatandaşlardan gittikleri yerlerde mamaları sokak hayvanlarına vermelerini istediler.

Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Barınak Gönüllüsü Setenay Suyünç; “Bugün burada hayvansever arkadaşlarımız ile bir araya gelerek bir etkinlik düzenledik. Bizler Çanakkale Belediyesi Barınak Gönüllüleriyiz. Yani Çanakkale Belediyesinde çalışan personeller ve hayvanseverliğe gönül vermiş kişileriz. Burada bir ağaç görüyorsunuz, ağaç üzerine hayvanlar ile ilgili çeşitli güzel notlar yer alıyor. Burada yapmayı planladığımız şey, Çanakkale halkına, buradan gelip geçen insanlara hayvanlarım sevdirmek, sokak hayvanlarının yaşadığı sıkıntıları onlara göstermek ve biraz empati kurabilmek. Bunun için de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden gelen arkadaşlarımız ile birlikte bu organizasyonu düzenledik. Elimizde mamalarımız var. Buraya gelen kentlilerimiz ile bu mamaları seve seve paylaşıyoruz ki, onlar da sokak hayvanlarının yaşadıkları zorlukları bilsinler. Bize destek olsunlar ve gittikleri bölgelerde sokak hayvanlarını besleyebilsinler istedik” dedi.

Eren Aşnaz


Bu haber 8 defa görüntülendi