“Bir Sürü Şerefsiz Ortaya Çıktı”

3 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Bir Sürü Şerefsiz Ortaya Çıktı”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Binası’nda CHP İl Yönetimi ile yaptığı açıklamada Atatürk’e ve ailesini hedef alarak küfre varan söylemlere karşı sert ifadelerde bulundu. Gökhan, yaptığı açıklamada; “Referandumda evet çıkmasının emareleri ortaya çıkıyor. Bir sürü şerefsiz ortaya çıkmaya başladı” diyerek sert tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP İl Başkanı Nejat Önder partilerinin il binasında basın açıklaması yaptı. Gerçekleştirilen açıklamada konuşan Başkan Gökhan, Atatürk ve ailesi hakkında küfre varan söylemlere sert tepki gösterdi. Sarf edilen sözleri Türkiye’de referandumda çıkan evet’ten güç alarak söylendiğini belirten Gökhan; “Bir sürü şerefsiz ortaya çıkmaya başladı. Ben buradan özellikle Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan denilen herifi, Süleyman Yeşilyurt denilen herifi ve Hasan Akar denilen herifi şiddetle protesto ediyor ve kınıyorum” dedi.

EVETİN EMARELERİ

Gökhan, medyada Atatürk ve ailesi hakkında küfre varan söylemlere sert tepki göstererek şunları söyledi;

“Referandumda evet çıkmasının emareleri ortaya çıkıyor. Bir sürü şerefsiz ortaya çıkmaya başladı. Bunlarında basın mensubu, dergi sahibi falan gibi sıfatları var. Ben buradan özellikle Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan denilen herifi, Süleyman Yeşilyurt denilen herifi ve Hasan Akar denilen herifi şiddetle protesto ediyor ve kınıyorum. Savcılar bugün harekete geçmişler fakat bunlar bir yerlerden güç almasalar bu hareketi yapamazlar. Evet çıkan referandum sonucunda bunlar tekrar hortladı. Afet İnan gibi bir değerimizi, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderimizi ve onun yanındaki insanlar ile annesi Zübeyde Hanım’a kadar varan saldırıları hem yazılı hem de görsel medyada utanmadan ortaya koymaya devam ediyorlar. Bunlara dur dememiz için birlikteliğimizi korumamız lazım. Hani o hayır ‘Ülkücüler, Milliyetçiler, Vatanseverler, Ulusalcılar’ her kimse bu ülkede birlikte yaşamayı kabul etmiş insanlar, demokrasiyi şiar edilmiş bütün insanların, şeriatçı, gerici insanlara ortak tavır alması lazım. Bir yerde de bunların yüzleri ortaya çıkıyor. En azından bunlar görüyor ve tanıyoruz. Bu bağlamda bunlarla bu iktidardan da destek olduklarını biliyoruz. Kimler olduğunu da biliyoruz. Bir yerde de bunlar ortaya çıktıkça bizler daha bir kenetlenecek ve bilinçleneceğiz.”

Eren Aşnaz

 

 

 

 

 


açıklamalar Çanakkale chp-il Ülgür Gökhan Bu haber 2 defa görüntülendi