Devletin Ustaları Çanakkale’de

3 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Devletin Ustaları Çanakkale’de

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Halk Bahçesinde açılan el sanatları stantlarının açılışını gerçekleştirdi. Bakan Çelik en çok ilgiyi dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim’ine gösterdi.  

Türkiye’nin değişik illerinden gelen ve Kültür Bakanlığı’ndan onaylı devlet sanatçılarının açtığı el sanatları sergisi Halk Bahçesi’nde Çanakkalelilerle buluştu. Açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in gerçekleştirdiği sergide ustalar el emekleri ile ürettikleri ürünlerini sergiledi.

Bakan Faruk Çelik, en çok ilgiyi dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim’ine gösterdi. Mikro Sanat olarak bilinen Hattı Gurabi ustası Necati Korkmaz’ı tebrik etti.

Açılışı gerçekleştirilen el sanatları sergisinde hat sanatı, metal hat ve oyma sanatından örnekler, ahşap el yapımı ürünler ve çocuk oyun grupları ile seramik,  dokuma, kumaş ve deri yapımı örnekler sergilendi.

Çanakkale halkının ilgi gösterdiği tümü el yapımı olan sergideki ürünleri 8 Mayıs 2017 tarihine kadar Halk Bahçesi’nde ziyaret edilebilecek.  

Dilek Akşen

 


bakan Çanakkale ele-sanatları faruk-çelik halk bahçesi kuran-ı-kerim Bu haber 05/05/2017, Cuma günü yayınlandı, 1 defa görüntülendi
*