Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sahilde izmarit temizliği

Atıksız ve izmaritsiz sahiller

Atıksız ve izmaritsiz sahiller için Yeni Kordon’da bulunan Barış Plajı’nda sahil temizliği yapıldı. Temizliğe katılan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek yaptığı açıklamada, “Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak zorundayız bu onların hakkı” dedi.

Çanakkale Belediyesi tarafından atıksız ve izmaritsiz sahiller için Yeni Kordon’daki Barış Plajı’nda sahil temizliği etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Belediye Meclis üyeleri ve çalışanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik kapsamında sahilde kum üzerinde ve içindeki sigara izmaritleri toplandı.

Sahi temizliği etkinliğine katılan Belediye Başkanı Muharrem Erkek yaptığı açıklamada, “Çanakkale Merkezde 4 tane mavi bayraklı halk plajımız var. Yerleşim alanlarında mavi bayraklı plajlarımızın olması çok önemli. Çevre duyarlılığı ve çevre bilincini arttırmamız gerekiyor. Çevre duyarlılığı oluşturmak için bugün buradaki Barış Plajı’nda sigara izmaritlerini topluyoruz. Sahillerimizi ve kıyılarımızı korumamız gerekiyor. Canlı ve cansız varlıkların tümü bu eko sistemin bir parçası. Bunu asla unutmayacağız ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak zorundayız. Gelecek nesillerin temiz çevrede doğup ve büyüme hakları var ve onların haklarına saygılı olmak zorundayız. Eko sistem hakkı dediğimiz hak, aslında gelecek nesillerin hakkıdır. Çanakkale Belediyesi’nin çevre duyarlılığı çok yüksek ve birçok yatırım yapılmış durumda. Bu etkinlik ile bir duyarlılık ve farkındalık yaratmak istiyoruz. Sigara içenler izmaritini kumun içine gömmesin. Kumu karıştırınca içinden onlarca izmarit çıkıyor” dedi.

Çevre temizliği etkinliğinde kısa sürede şişeler dolusu sigara izmariti toplandı.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech