Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATA Parti’den AK Parti’ye sert uyarı

ATA Parti Genel Başkanı

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, iktidarın Suriye Politikalarına dair eleştirilerde bulunarak; “RTE’nin ‘Sayın Esed’ demesi yetmez. BOP’un taşeronu olmayı bırakmak gerekir” dedi.

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, iktidarın Suriye olaylarına karşı takındığı tutumlara ilişkin olarak @atacizeybek adlı sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. İran ile Rusya’nın anlaşma sağlamasına dair açıklamalarda bulunan Zeybek; “Önce ‘Kardeşim Esad’ diyordu. Sonra ‘Katil Esed’ oldu. Öyle bir yaygara yapıldı ki, AKP karşıtları bile ‘Katil, halkını öldürüyor’ dediler. Biz ‘Esad’a katil demeyin, ülkesini savunuyor’ dedik. DP Genel Başkanı’ydım. Sayın Esat görüşmek üzere ülkesine çağırdı. Çağrı bana ulaştığında, ‘DP ile olmuyor’ görüşüyle  genel başkanlıktan ayrılmıştım. Şimdilerde, ülkemizin başına bela edilen YERLEŞMECİLERDEN kurtulmak konusunu görüşmek üzere Suriye’ye gitmek için çağrı bekliyorum. Bu konunun çözümü için Sayın Esat ile görüşmek, İran ile Rusya ile anlaşmak ön koşuldur” şeklinde konuştu.

“BOP konusunda bilinçli direniş”

Büyük Orta Doğu Projesi’ne ilişkin detaylar veren Zeybek; “BOP konusunda bilinçli direniş ortaya konulmadan çözüm olmaz. RTE’nin de karşıtlarından yerleşmecilere karşı görüş ortaya koyanların da önce BOP tutsaklığından kurtulmaları gerekir. BOP’culara karşı görüş konuşmaktan çekinen yufka yüreklilerle bu çetin yol aşılamaz. Bu yüzden yeniden ‘Sayın Esed’ demek yetmez. ‘Kardeşim Esad’ demekle de olmaz. BOP’un taşeronu olmayı bırakmak gerekir” sözlerini kullandı.

“Suriyeli aşığı oldular”

Suriyelileri, ülkelerine yerleşmedikleri sürece sevdiklerini belirten Zeybek; “Önce Ensar/ Muhacirun dediler. İş o günden belli olmuştu. Tarihteki Muhacirler Medine’ye sığındılar, sonra yönetimi ele geçirdiler. AKP İktidarı Muhacirler dediği Suriyelilerle birlikte yeniden gelmiş oldular. Şimdi onların olağandışı çoğalmaları için bütün önlemleri alıyorlar. Böylece çöken güçlerini onlarla birlikte sürdüreceklerini umuyorlar. İçerdeki Suriyelileştirdikleri de ne olsa yanlarındalar. Onlar Suriyelilerden daha çok Suriyeli aşığı oldular. Biz Atacılar, Suriyelileri severiz, Suriye’de kaldıkları, Ülkemize yerleşmeğe kalkışmadıkları sürece. Suriyeli olup da BOP/AKP ortaklığının oyununa oyuncak olanları ise niye sevelim? Onları sevmesek de tek tek düşman görülmelerini istemeyiz, bunu da önlemeğe çalışırız” diye konuştu.

“Bu ateş seni de yakar”

İktidarın görevlerine değinen Zeybek; “Bununla birlikte AKP Türkleri ikincil, Suriyelileri birincil yere koyan uygulamalarını sürdürürse, dahası onları yerleştirmekten geri dönmezse, olacakları ne biz ne de kimse önleyemez. Bu gidişle yerleşen Suriyeli bireyler yurttaşlarımızca düşman görülmeğe başlanırsa olacakları düşünerek yanlıştan dönmek iktidarın birinci görevi değil midir? İktidar! Ateşle oynama! Yurttaşların da Suriyeli yerleşmecilerin de yazıkını kaldıramazsın. Bu ateş seni de yakar” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech