Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık alanında bir ilk daha

Erişkin İmmünoloji ve Alerji

Erişkin İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Dr. Özge Can Bostan, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde göreve başladı.

Sağlık alanında Çanakkale’de bir ilk daha yaşanıyor. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin güçlü uzman kadrosuna Çanakkale’de ilk branş olan Erişkin İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları da eklendi. Uzman Dr. Özge Can Bostan hizmet vermeye başladı.

2014 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Uzman Dr. Özge Can Bostan, 2015-2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Göğüs Hastalıkları uzmanlığını ve 2019-2023 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde Erişkin Alerji ve İmmünoloji uzmanlığını tamamladı. 2023 yılında İspanya Malaga Üniversitesi’nde ilaç alerjileri üzerine çalışmalarda bulunmuş ve 2024 yılında Doçent unvanını aldı. Toplumda sık rastlanan alerjik hastalıklar ve daha nadir olarak görülen bağışıklık sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takiplerini amaçlıyor. Alerjik rinit, alerjik ve eozinofilik astım, ürtiker/anjioödem, herediter anjioödem, ilaç alerjileri, gıda alerjileri, anaflaksi ve immün yetmezlikler bölümün önemli alanlarıdır. Tanı testleri arasında deri prick testleri, yama testleri, solunum fonksiyon testleri ve ilaç/gıda provokasyon testleri önemli yer tutmakta olup bireyselleştirilmiş tedavi planları ile hastaların yaşam kalitesini artırmak ve takiplerini sağlamak hedefleniyor.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech