Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Cuma pazarında bolluk

Çanakkale çevresinde yetişen sebze ve meyveler semt pazarlarındaki tezgahlarda yerini almaya devam ediyor. Bu hafta kurulan Cuma pazarında ürün bolluğu yaşanırken vatandaşların pazara olan yoğun ilgisi de gözlerden kaçmadı.

Çanakkale ve çevresinde yetişen sebze ve meyveler semt pazarlarındaki tezgahlarda yerini almaya devam ediyor. Bu hafta kurulan Cuma pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken pazar esnafı ise satışlardan oldukça memnun. Cuma pazarında bu hafta bazı ürünlerin fiyatları düşerken bazılarının fiyatlarının yükseldiği görüldü. Fiyatı yükselen ürünler arasında, sivri biber, muz, erik, limon yer alırken, fiyatı düşen ürünler arasında patlıcan, çarliston biber, kabak ve salatalık vardı.

Bu hafta kurulan Cuma pazarında kalite ve cinsine göre sebze ve meyve fiyatları şöyle, kiraz 60 ile 120 lira arasında, elma 30, domates 20 ile 35 lira arasında, kuru soğan 15 ile 25 lira arasında, patates 20 ile 25 lira arasında, muz 60, çilek 60, patlıcan 20, çarliston biber 30, salatalık 15 ile 25 lira arasında, havuç 30, kabak 20, sivri biber 100 ile 120 lira arasında, kapya biber 50, kayısı 40 ile 50 lira arasında, marul 15 ile 20 lira arasında, limon kilo 90, dolmalık biber 40, karpuz kilo 20, şeftali ve nektarin 50, taze fasulye 35 ile 40 lira arasında, kavun kilo 30 liradan satıldı.

Semt pazarlarında daha yeni satışa sunulan incirin kilosu 100 liradan satışa sunuldu.

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech