Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarım Cebimde’ye yeni özellik

Çanakkale İl Tarım ve

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda Tarım Cebimde uygulamasına İşletme Denetim Bilgisi Sorgulama özelliği de eklendi.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda, gıda işletmelerinde denetim bilgilerine kolay erişim imkanı sunan Tarım Cebimde uygulamasına İşletme Denetim Bilgisi Sorgulama menüsünü ekledi.

Bu yenilik ile tüketiciler, alışveriş yapmadan önce cep telefonları ile işletmelerin barkodlarını okutarak; İşletmenin adı ve adresi, en son resmi kontrol tarihi, geçmiş denetim sonuçları, hijyen ve sanitasyon puanı gibi bilgilere kolayca ulaşabilecekler.

Bilinçli tüketici olmak sizin elinizde!

​Tarım Cebimde uygulamasını kullanarak, seçtiğiniz gıda işletmesinin denetim bilgilerini kontrol ederek bilinçli bir tüketici olabilir, gıda güvenliğine katkıda bulunabilirsiniz.

Uygulamayı nasıl kullanabilirsiniz?

Tarım Cebimde uygulamasını App Store veya Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, ana ekrandan Gıda Kontrol menüsüne tıklayın. İşletmenin barkodunu kamera ile tarayın veya barkod numarasını manuel olarak girin.

İşletmenin denetim bilgilerine ulaşın.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan: “Gıda güvenliği, halkımızın sağlığı için çok önemlidir. Tarım Cebimde uygulamasına eklenen İşletme Denetim Bilgisi Sorgulama menüsü ile tüketicilerimizin gıda işletmelerine dair bilgilere kolayca ulaşmasını sağlayarak bilinçli tüketici olmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech