Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Pazara tatil etkisi

Pazar günleri Cuma pazarı yerinde semt pazarı kuruluyor. Genelde sakin geçen Pazar pazarında bazı esnaflar tezgah açmıyor. Açılan tezgahlarda ürün bolluğu yaşana da pazarcı esnafı satışların düşük oluğunu söylüyor.

Bu hafta kurulan Pazar pazarında mevsim ürünleri tezgahlardaki yerini almaya devam ediyor. Çanakkale ve çevresinde yetişen ürünlerin fiyatları bu hafta normal seyrini sürdürdü. Yaz aylarının başlaması ve okullarında da kapanması dolayısı ile birçok kişi tatile çıktı. Kentin sakinliği semt pazarlarının sakin geçmesine neden oluyor. Pazarcı esnafı ise bu aylarda semt pazarlarının sakin olmasının normal olduğunu belirtiyor.

Bu hafta kurulan Pazar pazarında kalite ve cinsine göre bazı sebze ve meyve fiyatları ortalama şöyleydi; Patates 25, soğan 15 ile 20 lira arasında, domates 25 ile 35 lira arasında, şeftali 40, kiraz 80 ile 100 lira arasında, muz 60, kabak 15, patlıcan 25, limon file 40, çilek 50 ile 80 lira arasında, salatalık 20 ile 30 lira arasında, karpuz kilo 20, çarliston ve dolmalık biber 30 ile 40 lira arasında, kıl sivri biber 60 ile 80 lira arasında satıldı.

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech