Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yalı Hanı; 1887’den günümüze

Çanakkale’nin  buram buram tarih

Çanakkale’nin  buram buram tarih kokan Tarihi Yalı Hanı, yaz aylarında ağaçlarının gölgesinde ziyaretçileri ile bir araya geliyor. 

Çanakkale’nin tek hanı olan Tarihi Yalı Hanı, hem ağaçların arasında olması hem de köklü geçmişi ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Fetvane sokak ve Yalı cad. arasında yer alan ve her iki sokaktan da girişi bulunan Yalı Hanı, içerisinde yer alan çeşit çeşit dükkanları ile ziyaretçilerine birden çok seçenek sunuyor. Kentin en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Yalı Hanı’nda, iter yemek yiyebilir isterseniz de kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Adeta şehrin kaosundan kurtulmak için kısa bir nefes alma durağı olan Yalı Hanı, ferah yapısı ile de gelenleri mest ediyor. Öte yandan duvarlarına asılan broşürleri ile kentte gerçekleşecek olan etkinliklere dair bilgiler edinebilirsiniz. Yalı Hanı’nda geleneksel hale gelen bir dizi etkinlik ile de karşılaşabilirsiniz, bunlardan biri de tavla turnuvası. Çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapan Yalı Hanı, şehirle bir bütün haline geliyor. Kentin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin bir yansıması olan Yalı Hanı, ziyaretçileri tarafından oldukça beğeni topluyor.

Tarihi Yalı Hanı

Çanakkale’deki tek han olma özelliğindeki yapı 1887 yılında inşa edilmiş, alt katta bazı odalar ahır, üst katlar otel odası şeklinde kullanılmıştır. 1980 ve 1997 yılında iki kez restore edilmiş, bugün sanat atölyeleri, kahveler ve ofisler bulunmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech