Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Kurbanlık satışları sürüyor

Kurban Bayramı’nın ilk günü, İsmetpaşa Mahallesi Metin Oktay Caddesi üzerinde hafta başında kurulan kurban pazarında yoğunluk yaşandı.

Kurban Bayramı’nda kurban kesmek isteyen vatandaşlar için, Çanakkale Belediyesi tarafından, İsmetpaşa Mahallesi Metin Oktay Caddesi üzerinde kurban satış alanı oluşturuldu. Pazar kurbanlıklar ise geçtiğimiz Çarşamba gününden itibaren getirilmeye başladı. Pazara kurbanlık getiren hayvan yetiştiricileri en çok satışların Cuma ünü olduğunu belirtirken, bayramın ilk günü de kurban pazarının çok hareketli olduğunu ama satışların normal seyrini sürdürdüğünü belirtiyor.

Kurban Bayramında kurban kesimini sonraya bırakan vatandaşlar bayramın son gününe kadar kurban satış alanında kurbanlık bulabilecekler. Çanakkale merkezde kurulan kurban pazarında genellikle küçükbaş kurbanlıkların satışlı yapılıyor.  Bayramın ilk günü pazara getirilen 2 büyükbaş kurbanlığın ise sadece 1 tanesi satılabildi.

Kurbanlık fiyatları ise geçtiğimiz yılın neredeyse iki katı durumunda. Bu yıl Çanakkale merkezde kurulan kurban pazarında büyükbaş kurbanlıklar 10 ile 25 bin lira arasında, büyükbaş kurbanlıklar ise 100 ile 250 bin lira arasında satışa sunuldu.

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech