Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayram Hazırlıkları Tamamlandı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ibadethanelerdeki temizlik çalışmalarına hız verildi. Ekipler, camilerin minberinden, kapı, penceresine ve halılarına kadar baştan sona titiz bir şekilde temizliğini gerçekleştiriyor. Camilerin yanı sıra; parklar, cadde ve sokaklar ile mezarlıklarda da temizlik çalışmaları titizlikle yürütülüyor.

Ayvalık’ta yaşayan vatandaşların hijyenik ve sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için en ufak bir detayı bile gözden kaçırmayan ekipler; 16 Haziran Pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi, Sakarya, Çınarlı, Saatli, Hayrettin Paşa, Çamlık, Altınova Hacı Bayram, Şehitler, Cunda (Alibey) Adası Hamidiye olmak üzere tüm camilerde detaylı temizlik çalışması yapıldı.

Geleneksel Kurban Bayramı dayanışması devam ediyor

Öte yandan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin,  her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi hayırseverlerin kurban bağışlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek olarak ulaştırmak için aşevi aracılığıyla bu yıl da dayanışma başlattıklarını duyurdu.

Ayvalık Belediyesi’nin Kurban Bayramı bağışlarının en doğru şekilde amacına ulaşması ve yerini bulması için her yıl hayırseverlere çağrı yaptıklarını hatırlatan Başkan Ergin, “Hayırseverlerin bağışları, ihtiyaçlı ailelerin sofrasına sıcak yemek ikramı olarak ulaştırılacak. Kurban bağışı yapan hayırseverler bağışlarının gerçek ihtiyaç sahiplerini gittiğinden emin olacak. Yüzlerce dar gelirli aile çocukları ve yakınlarıyla birlikte bayram sofrasında buluşmanın huzurunu, keyfini ve mutluluğunu yaşayacak” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech