Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Oğuz Üregen

Dijitalden Gişeye Serüven

Bazı filmler vardır her bir repliğiyle hayatınızın ve lügatınızın parçası olur. Ölümlü Dünya, birçok dillere pelesenk olmuş repliğiyle sektöre damga vurmuş işlerden biriydi. Gişeden ziyade dijital mecralarda parlayan bir işten bahsediyoruz. Öyle ki, filmin parlayan yıldızı Feyyaz Yiğit, Ölümlü Dünya’dan sonra kendi mizahında çıkardığı dizisiyle alanının kendini ispatlayan yıldızı oldu. Şimdi bu hepimizi gülme krizine sokan işin devam filmi geliyor ve bu sefer gişede de hedefleri azımsanmayacak seviyede.

 

Ölümlü Dünya, en az bir kere izleyen herkesin bazı sahneleri ezberlediği bir işti. Sorgu sahnesi, otel sahnesi, özel kasa sahnesi ya da final sahnesi… Her biri başlı başına komedi örneği olan sahnelerin bütünü olarak film de mizahını seyirciye muazzam geçirmişti. Gişede aradığı rakamları bulamayan işin belki de en önemli eksiği çağın gerekliliklerine uygun şekilde işlerini tanıtamamak olmuştu. Belki onlar da filmlerinden umudu kesmişti ancak dijital platformlar onlara güzel bir sürpriz yaptı. Film bu mecralarda parladıktan sonra sosyal medya mecralarında dönmeye başladıkça daha da dikkat çekti ve ciddi kitlelere ulaştı. Şimdi ekip çektikleri devam filmiyle ilk filmde ıskaladıkları gişeye de ulaşmayı hedefliyor. Bu sefer tanıtım ayağını da gayet sağlam yaptıklarını söylemeden edemeyeceğim. Özellikle yeni medyada ciddi kitlelere hitap eden kanallarda filmin tanıtımı yapıldı ve bu bence onların hedef kitlesine ulaşmaları için gayet güzel bir hamle oldu.

 

Dijitalde patlayan Ölümlü Dünya, özellikle ilk filmden sonra Feyyaz Yiğit’in de yükselişiyle birlikte gayet iddialı bir şekilde beyaz perdeye geldi. Devam filmleri her zaman içinde riskler barındırsa da ekip bize çok önemli bir şey vaat ediyor: sınırsız kahkaha. Ve tabi merak etmeden duramıyoruz, acaba Serbest’in başına bu filmde neler gelecek…

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER

%d
Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech