Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Oğuz Üregen

Ne Yaptın Bihter?

Aşk-ı Memnun… Ben dizi izliyorum deyip bu diziyi bilmeyeni özel olarak tebrik etmek lazım. Sonuçta ülkemizin dizi tarihinin en çok izlenen ilk üç işinden biri Aşk-ı Memnu. Evet yazıya Murat Soner tarzı giriş yaptığımı kabul ediyorum ama cidden o tatta felaket bir diziye maruz kaldığımızı söyleyebilirim. Bu aslında bir yazı dizisi olacak. Ana akım dizi ailesini sarsmayı kendine hedef olarak belirleyen dijitalin serüvenini anlatacağımız seriye Amazon Prime’ın son hayal kırıklığı Bihter ile başladık. Hakikaten ne yaptınız bizim Bihter’imize?

Elinizde o kadar büyük bir potansiyel var ve yine elinizde Farah Zeynep Abdullah gibi bir yıldız var. Çıkarabileceğiniz işin kalitesini tahayyül edebiliyor musunuz? Mehmet Binay ve Caner Alper’in elinde bu potansiyeller vardı ve kendileri de daha önce rüştlerini ispatlamış hatta Farah ile başarılı iş yapmış yönetmenler oldukları için heyecanlanmamız normaldi. Buna bir de Amazon’un çok iyi ajansla çalışmasının etkisiyle muazzam tanıtım sürecinde “çok büyük iş geliyor” demiştik. Ancak öyle bir şey izledik ki ilk yarım saat kurtar beni diye dualara başladık. Yaz aylarında çekimler başlıyor haberleri düştüğünde seneye izleriz derken Amazon işi Kasım ayında yayınladı. Biraz sektöre hakim olanlar bilir ki, kısa filmlerin bile çekim sonrası işleme süreci 1.5-2 ay sürmektedir. Kaldı ki bu kadar iddialı gelen bir projenin işlem sürecinin ne kadar olacağını siz oradan hesaplayın. Zaten filmi izlerken de “bindik bir alamete gidiyoz kıyamete“ koşturmasını fark etmemeniz imkansız.

Hakikaten bu işi tek bir yazıda eleştirmek imkansız. Bu birkaç bölüm sürecek ve dijital dizi sektörünün bulunduğu noktayı ve kafalarındaki soruyu daha göreceğiz. Bir sonraki bölümde Bihter’in senaryosunu ve reji ekibinin işçiliğini değerlendireceğiz. Takipte kalın…

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER

%d
Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech