“Dinamik bir ekiple geliyoruz”

2 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Yönetimi, basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında TMMOB 17. Dönem Şube seçimleri ile ilgili konuşulurken ZMO Çanakkale Şube Başkanı Dr. Onur Sinan Türkmen, oldukça dinamik, genç ve proje yeteneği yüksek bir ekibe sahip olduklarını ifade etti.

Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Başkanı Dr. Onur Sinan Türkmen, basın açıklaması düzenleyerek TMMOB 17. Dönem Şube seçimleri için dinamik bir ekip oluşturduklarını belirtti. Toplantıya Önceki Dönem Oda Başkanı Hicri Nalbant, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay ve Oda Üyeleri katıldı. Çanakkale ZMO’nun, deneyimli, proje yeteneği yüksek ekipten oluştuğunu ifade eden Oda Başkanı Dr. Türkmen; “Bu yıl da TMMOB 17. Dönem Şube seçimleri için dinamik bir ekiple seçime giriyoruz. Bu yıl da her yıl olduğu gibi çok deneyimli, proje yeteneği yüksek ve dinamik bir ekibimiz var” dedi.

Üyelerimizin şubemizi daha aktif kullanmasını istiyoruz”

Türkmen, “Bu dönem Biyosidal belgesini odamıza kazandırdık, ev ilaçlama için belge almak isteyen meslektaşlarımız artık şehir dışına gitmek zorunda kalmayacak, aynı şekilde toprak koruma ve mera amenajman kursları da açacağız. Adalet Bakanlığı’mız Bilirkişilik belge eğitim programlarına olur verir vermez, bilirkişilik eğitimlerimizi de vermeye başlayacağız. Bu dönem Reha Özcan tiyatrosunu TMMOB ile birlikte Çanakkale’ye getirme fırsatımız oldu, katılım sağlayan üyelerimiz çok memnun kaldıklarını belirtti. Lokanta, çiçek ve lokantalardan üyelerimiz için indirim sağladık, bunu arttıracağız. İlgi olursa öğle yemekleri için meslektaşlarımıza tabldot servisi verebiliriz. Meslektaşlarımız için sertifikalı budama, aşılama, çelikle çoğaltım eğitim programları düzenlemeyi planlıyoruz. Talep olduğunda meslektaşlarımızın eğitim gören çocukları için Halk eğitim destekli kurs programları düzenleyebiliriz. Odamız cumartesi günleri de açık çay demleniyor, kahvemiz var. Üyelerimizin şubemizi daha aktif kullanmasını istiyoruz. Şubemizin boğaza hakim bir manzarası var.

Katılımcı bir ZMO”

Toplumumuzun çok önemli kesimi çalışma hayatını, yaşlılığını, tatilini Çanakkale’de geçirmek ister. Çanakkale’nin tarım, tarih turizm kenti olması bu durumun ana sebebidir. İtalya’da Toscana’dan, İsviçre’de Alpler’den ya da Hollanda’dan daha temiz su kaynakları, üstün ulaşım ağları ve iklim ve coğrafi özelliklere sahiptir. Sibirya, Akdeniz ve İran Turhan flora bölgelerinin kesiştiği bu coğrafya yabani fındık, antep fıstığı, zeytini ve turunçgilleri coğrafyasında barındırmaktadır. Ancak bu betonlaşma ve çarpık kentleşme ve metalik madencilik ve ağır sanayi sürerse Çanakkale de küçük Kocaeli olup çıkacaktır. Güçlü üretim güçlü mühendislik bilimi ile gerçekleşir. Belçika, Hollanda ve Fransa Akdeniz ziraat mühendisliği kültürü sayesinde ekonomisine değer katmıştır. Bin pınarlı İda’nın zengin su kaynakları, zengin floral biyoçeşitlik ve polikültür tarım sistemleri Çanakkale Tarımının üstün yönleridir. Bu güçlü yönler tüm paydaşlar bir araya getirilerek; Üniversite, odalar, borsalar, meslek kuruluşları bir arada yurtdışı fuar ziyaretleri yapmayı planlıyoruz. KOSGEB, Borsa ve ÇTSO ile bu konuları konuşuyoruz. Çiftçilerimizi, mühendislerimizi uluslararası tarım fuarlarında tarımın aktörleriyle bir araya getirerek ürünümüze değer katmayı planlıyoruz. Bu dönem söylemimiz katılımcı bir ZMO” dedi.

Baykal Sağlam


Bu haber 20/11/2023, Monday günü yayınlandı, 1258 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com