10 dakikalık yol 40 dakika

2 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Adliye, Devlet Hastanesi, Üniversite Hastanesi, Üniversite, Özel Okullar Çevreyolu çevresinde olduğundan dolayı Çevreyolu, Çanakkale’de artık caddeye döndü. Özellikle sabah saatlerinde Kepez’den Çanakkale’ye gelmek isteyen vatandaşlar için ulaşım işkenceye döndü. Öte yandan trafik ışıkları da bu işkenceye tuz biber oluyor.

Kepez’den sabah saatlerinde işe gitmek için evlerinde çıkan vatandaşlar 15 dakikalık yolu, yaklaşık 40 dakikada gider hale geldiler. Trafik ışıkları, kavşaklar, yol çalışmaları, dar sokaklar, sağ şeride park eden otomobiller derken ulaşım bir hayli meşakkatli bir hal aldı.

Kepez-Merkez arası yaklaşık 6 kilometre olan yol İstanbul trafiğini aratmayacak hale geldi.

Çanakkale her sene daha fazla göç alan ve gelişme kaydeden bir şehir olma özelliğini taşıyor.

Her sabah Kepez’den Merkez’e Atatürk Caddesi, Demircioğlu ve İskele güzergahında işe veya okula giden biri, özel araç ya da toplu taşıma fark etmeksizin trafik ışığı sorununu yaşıyor.

Kepez’den çıktıktan sonra, 17 Burda AVM’den İskele Meydanı’na kadar her biri 60 saniyeden uzun 9 trafik ışığı bulunduğu belirtildi. Kavşak öncesi ve sonrasında bulunan trafik ışıkları arasında ise deyim yerindeyse adımlar bulunuyor.

Vatandaşlar yaşadıkları durumu; “Araçlar için yeşil ışık süresi maksimum 26 saniye, ışıklar arası mesafe de kısa olduğu için kırmızı ışık bekleme süresi sıklaşıyor ve araçla yolculuk yapıldığında bu durum tam anlamıyla bir işkenceye dönüyor” cümleleri ile özetlediler.

Esra İrem Özer


Bu haber 20/11/2023, Monday günü yayınlandı, 3221 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com