İnterpol arıyordu, yakalandı

3 weeks önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İnterpol tarafından mavi bültenle aranan Uluslararası Uyuşturucu Kartelinin Batı Balkan Kanadı yöneticilerinden olan Christijan PALIČ yakalandı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, gerçekleşen operasyon ile ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, “İstanbul’da düzenlenen Kartel-3 operasyonuyla, interpol tarafından mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin batı balkan kanadı yöneticilerinden Christijan Palıc, Beşiktaş’ta yakalandı.

Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Türkiye’mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız ve sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız.

Zehir Taciri Kartelin,

Avrupa’da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika’dan kokain temin edilmesine öncülük ettiği,

Güney Amerika’daki suç örgütleriyle bağlantıyı sağladığı ve

Suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığı tespit edildi.

Avrupa’da yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından “Batı Balkan Kanadının” yöneticileri arasında yer aldığı bildirilen Hırvatistan uyruklu Christijan PALIČ, Avrupa ülkeleri ile Brezilya tarafından çıkartılan İnterpol’un Mavi Bülteniyle aranıyordu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Christijan PALIČ, KARTEL-3 operasyonuyla Beşiktaş’ta yakalandı” ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi 


Bu haber 19/11/2023, Sunday günü yayınlandı, 268 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com