Gider’den Müjde Üstüne Müjde

2 weeks önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki’de Emniyet Müdürlüğü’nün, Çan’da Fen Lisesi’nin yeni hizmet binalarının ihaleye çıkarak kısa sürede faaliyete geçmesinin planlandığını açıkladı. Ayrıca Gider, yapıların tüm ihtiyaçları karşılamasının önemine dikkat çekerek teknik altyapının da son teknolojiye göre kurulacağını ifade etti.

Çan ve Lapseki’de bulunan iki hizmet binası da Aralık ayında ihaleye çıkarılarak yapımına başlanacak.

“200 kişilik öğrenci pansiyonu ve spor salonu inşa edilecek”

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, öncelikli Çan’da Fen Lisesi’nin ihtiyacı olan yeni hizmet binası ile eğitim kalitesinin ve sosyal imkanların artırılmasının öngörüldüğünü belirterek “Çan Fen Lisesi’nde 24 derslikli yeni bir okul binasına ek olarak, 200 kişilik öğrenci pansiyonu ve spor salonu inşa edilecek. Çanakkale başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanından belirli bir başarı kıstasını geçmiş öğrencilerin eğitim göreceği alanların da tüm ihtiyaçları karşılar vaziyette olması bizler için önemli.

“Son teknolojiye göre kurulmuş olacak”

İçerisinde yemekhaneden, bilgisayar dersliğine, kütüphanesinden, laboratuvarlarına kadar her türlü teknik altyapı son teknolojiye göre kurulmuş olacak. Bunun yanında yatılı bir okul olma özelliği de olan Çan Fen Lisesi’nde sosyal donatıların da ihtiyaçları karşılaması gerekiyor. Bu kapsamda spor salonuna ek olarak 3 bin 800 metrekarelik bahçe ve halı saha da proje kapsamında olacak. Öğrencilerimiz, her imkana ulaşarak eğitimlerini rahat bir ortamda sürdürebilecekler” dedi.

“İhtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacak”

Lapseki’de ise yeni ilçe emniyet müdürlüğü binasının yapımı için yine Aralık ayında ihaleye çıkılacağını belirten Gider; “Zemin artı iki kat olarak yapılacak yeni emniyet binası, gelişmekte olan Lapseki’nin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacak” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 18/11/2023, Saturday günü yayınlandı, 412 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com