“Pazaryeri sahipsiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Pazaryeri esnafı, tuvalet, ATM, otopark gibi sorunlarla boğuşmaya devam ediyor. Yaz kış, vatandaşların en uygun ve taze ürüne ulaşmaları için pazaryerinde tezgah açan pazar esnafı, yetkililerin sorun ve sıkıntılarını dinlemeleri gerektiğini ifade etti.

Çanakkaleli vatandaşların Salı, Cuma ve Pazar günleri, giyim ve yiyecek alışverişini yaptığı pazaryeri, sıkıntılarla boğuşuyor. Haftanın 3 günü vatandaşlara hizmet veren pazaryerindeki esnaflar, sorunlarının sıkıntılarının dinlenmesini istiyor. ATM, tuvalet ve otopark gibi elzem konularda sorun yaşayan pazar esnafları, yetkililerin sorun ve sıkıntılarını dinlemediklerini söylüyor. Pazaryerinin sahipsiz kaldığını vurgulayan pazar esnafı Murat Koru; “Bu ihtiyaçlarımızı hiçbir şekilde giderilmiyor. Pazaryerine yeterince önem gösterilmiyor. Biz, vatandaşların daha ucuz ve taze ürüne hızlı bir şekilde ulaşmaları için buradayız. Yetkililerin, buraya gelip ‘bir sorununuz, bir sıkıntınız var mı?’ demelerini istiyoruz. Kimse gelim sorunumuzun, sıkıntımızın olduğunu sormuyor” dedi.

Kimse sorunumuzun, sıkıntımızın olduğunu sormuyor”

Pazar esnafı Murat Koru; “Pazar esnafı olarak pazaryerinde birçok ihtiyacımız var. Pazaryerinde otopark, tuvalet, ATM gibi ihtiyaçlarımız var. Bu ihtiyaçlarımızı hiçbir şekilde giderilmiyor. Cuma günleri, pazaryeri civarının en kalabalık olduğu gündür. Burada gözle görülür bir otopark sorunu var. Pazaryeri esnafı ve pazara alışveriş yapmaya gelen vatandaşların dışında çarşıya gitmek isteyen vatandaşlar, araçlarını pazaryeri otoparkına bırakıyorlar. Dolayısıyla burada büyük bir yığılma oluyor. Bu sorunun çözülmesi için yetkililerden yardım istiyoruz. Ayrıca pazaryerindeki esnaflar olarak bir başka sorunumuz burada tuvalet yok. Tuvalet var ancak çok pis ve her zaman dolu oluyor, temizliğe özen gösterilmiyor. Ayrıca AVM’lerde onlarca olan ATM pazaryerinde bir tane bile yok. Vatandaşlar artık kredi kartı, banka kartı kullanımına yöneldi. Kimse nakit taşımak istemiyor. Dolayısıyla pazaryerine ATM yapılmasını istiyoruz. Bizim derdimiz bitmiyor. Bir başka konu da burada yapılan temizlik. Özellikle Cumartesi günleri, pazar esnafı gittikten sonra yapılan temizliklere özen gösterilmiyor. Pazaryerine Cumartesi günleri temizli aracı giriyor ancak o aracın çıkarttığı su ürünlerimizi ıslatıyor. Kimi ürünler ıslanmaya gelmiyor, hemen çürüyor, telef oluyor. Ekip arkadaşların biraz daha dikkatli ve özenli çalışmalarını istiyoruz. Pazaryerine yeterince önem gösterilmiyor. Biz, vatandaşların daha ucuz ve taze ürüne hızlı bir şekilde ulaşmaları için buradayız. Yetkililerin, buraya gelip ‘bir sorununuz, bir sıkıntınız var mı?’ demelerini istiyoruz. Kimse gelip sorunumuzun, sıkıntımızın olduğunu sormuyor. Herkes para kazanmaya çalışıyor ama pazaryeri bu şekilde sahipsiz bırakılırsa hem para kazanamayız hem de ürünlerimiz zarar görür zarara gireriz” dedi.

Baykal Sağlam


Bu haber 17/11/2023, Friday günü yayınlandı, 303 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com